Готуємо з терну: смачні желе, джем та квас
Желе з терну
Знадобиться: ягоди терну – 1 кг, цукор – 1 кг.
Вимиті ягоди терну покласти в емальовану каструлю, залити водою, щоб вона покривала плоди, і варити до повного розм’якшення. Сік процідити через кілька шарів марлі, покладеної на друшляк. Після того, як стече рідина, відтиснути ягоди у марлі. Сік налити в емальовану каструлю. Нагріти до кипіння, частинами додати цукор, уварити до готовності. Розлити гаряче желе в підігріті банки, герметично закрити та охолодити.
Джем з терну
Головною складністю буде, у приготуванні джему – це видалення кісточки, але її можна легко подолати. Адже сам джем вартий того – він виходить густим і має незвичний смак.
фото povar.ru
Знадобиться: терен – 500 г, вода – 150 мл, цукор – 600 г.
Терен промити, викласти в каструлю з водою і проварити 15–20 хвилин, поки м’якоть не почне легко відділятися від кісточок. Пом’яти вміст каструлі товкачкою, протерти через сито або будь-яким іншим способом видалити кісточки. З’єднати м’якоть і цукор, довести суміш до кипіння і проварити 15 хвилин. Розлити киплячий джем у стерилізовані банки і закатати або використовувати відразу ж після приготування.
Квас з терну
Знадобляться: терен – 0,5 кг, вода – 3–4 літри, мед – 0,5–1 склянка, дріжджі – 15–20 г.
Помиті і почищені від кісточок ягоди терну розтерти до стану пюре, залити водою і кип’ятити 40 хвилин. Отриманий відвар процідити, додати в нього дріжджі і мед. Залишити для бродіння на 10–12 годин у кімнатній температурі, після чого розлити по пляшках і прибрати в холодильник або льох.
Заготовляючи терен на зиму, кісточки з нього бажано прибрати: там, хоч і в невеликих кількостях, міститься синильна кислота.
Читайте також Колючий, але корисний: чому треба заготовити терен