За співпрацю з ворогом судитимуть комунальників з Ізюма та «чиновницю» з Куп’янська
Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов, передає «Слобідський край».
«Під час окупації двоє чоловіків добровільно обіймали адміністративні посади в комунальному закладі «Благоустройство города Изюма» – директора та заступника директора. 14 листопада обидва були затримані. Під час розслідування встановлено нові подробиці – саме вони облаштовували російські блокпости в місті Ізюм, знищували українську символіку в місті, вели проросійську агітацію», – розповів Сергій Болвінов.
За його словами, «комунальники» не лише співпрацювали з ворогом, а ще й обкрадали працівників, привласнюючи їх зарплати. Також вони вкрали фарби, якими планували розфарбувати огорожі в Ізюмі в російські триколори.
Детективи Слідчого управління за оперативним супроводом УСР області та під процесуальним керівництвом прокуратури області зібрали велику кількість доказів та свідчень і вже другого січня закінчили розслідування за ч. 5, ст. 111-1. Справу скеровано до суду.
Також суду чекає поплічниця ворога з Куп’янська, яка працювала у лавах окупаційної адміністрації. Як повідомили в пресслужбі Харківської обласної прокуратури, 35-річна жителька міста Куп’янськ у червні добровільно вступила до лав окупаційної адміністрації, де її призначили «и.о. специалиста отдела документационного обеспечения».
На псевдопосаді колаборантка виконувала вказівки окупантів, а саме збирала та зшивала робочу документацію для її подальшого архівного збереження.
Справу за ч. 2 ст. 111-1 КК України розглядатимуть у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.
Нагадаємо, працівники ДБР повідомили про підозру колишньому правоохоронцю з міста Ізюм Харківської області, який з початку березня 2022 року активно співпрацював зі збройними формуваннями рф.
Також правоохоронці повідомили про підозру у держзраді колишньому поліцейському, який під час окупації міста Куп’янськ керував підрозділом конвойної служби окупантів і отримував за роботу щомісячно 70 тисяч російських рублів.
Раніше ми писали, що правоохоронці завершили досудове розслідування щодо колишнього головного державного інспектора митного поста «Куп’янськ» Харківської митниці, який під час окупації добровільно працював на ворога.
Через масові обстріли на Харківщині створять нові групи для фіксації наслідків
КНДР на Харківському напрямку та відбудова: які події відбулися на Харківщині
У Лозовій відновлять Палац культури, обстріляний росіянами у 2022 році (фото проєкту)
Довічне ув’язнення загрожує поліцейському з Харківщини: деталі слідства