Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Власні рентгенкабінет і лабораторія: у Коломацькій громаді наближають медичні послуги

Громади на зв'язку
08.10.2024 07:01
Новий автомобіль для ЦПМСД Коломака/Коломацька селищна рада
Новий автомобіль для ЦПМСД Коломака/Коломацька селищна рада

У Коломацькій ТГ працюють чотири амбулаторії та ФАПи. Громада має домовленості з обласними медзакладами, аби люди могли здавати аналізи на місці та отримувати результати, не виїжджаючи з громади.

 

Підтримують молодих медиків

У Коломацькій громаді працює первинна ланка медичної допомоги. Наразі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коломацької селищної ради обслуговує 5322 дорослих жителів громади та 1084 дітей. Усього в громаді підписано 5974 декларації.

– У нас налічується чотири амбулаторії – Коломацька, Новоіванівська, Різуненківська та Шелестівська. Також у віддалених селах громади розташовані фельдшерсько-акушерські пункти, до яких прикріплені медичні працівники. Амбулаторії та ФАПи наразі на 100 % укомплектовані лікарями та потрібним обладнанням, – розповів директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимир Шаптала.

Селищна рада вкладає великі кошти у підтримку медичної сфери. Гроші громади, зокрема, покривають важливу програму допомоги жителям з дороговартісним лікуванням, підтримку роботи лабораторії та рентгенкабінету.

– Наші медики – молодці. Вони проходять різноманітні курси, підвищення кваліфікації. Наразі в нас вистачає спеціалістів, які дійсно працюють на повну силу. Я задоволений роботою нашої медицини, – зазначив очільник Коломацької громади Володимир Гуртовий.

Прийом медиків

Прийом мешканців у селах громади/Коломацька селищна рада

Зараз у громаді серед медичного персоналу працюють три молоді лікарі, які є жителями Коломаччини.

– Вони тут народилися, ходили в садочок та школу. Потім вступили до харківських вишів, але повернулися працювати сюди. І це дуже приємно, що вони є патріотами своєї землі, – зауважив Володимир Гуртовий.

Коломацька ТГ підтримує молодих медиків, аби стимулювати їх залишатися працювати в рідній громаді.

– Селищна рада прийняла рішення доплачувати нашим молодим спеціалістам гроші до зарплатні. Хочемо, щоб вони заробляли більше та мали стимул залишатися працювати у громаді, – поділився очільник Коломацької громади.

Наблизили послуги

На утримання ЦПМСД Коломацької селищної ради з місцевого бюджету виділяють понад два мільйони гривень. Вони йдуть на фінансування доплат до заробітної плати медиків, роботи лабораторії та рентгенкабінету, а також на закупівлю витратних матеріалів. 

– Ми маємо лише первинну ланку медицини, але отримали ліцензію на відкриття лабораторії та рентгенкабінету. Найближче, куди наші люди можуть поїхати за цими послугами, це Валки – за 35 кілометрів від нас. Ураховуючи те, що більшість населення все ж таки похилого віку, їздити далеко, важко та незручно, – зазначив директор Центру ПМСД Володимир Шаптала.

Аби рентгенкабінет запрацював у громаді, одну із сімейних лікарок відправили на навчання. Наразі вона вже отримала сертифікат та надає послуги місцевим жителям.

– Також у нас працює лаборанткою переселенка. Ми дуже задоволені її роботою. Крім того, у нас є ще одна місцева лаборантка, яка вже закінчила курси та готова до роботи, – розповів Володимир Шаптала.

Наразі у Коломаку хочуть оновити рентгенблок і вже надіслали заявки про цю потребу.

Отримали другу автівку

Нещодавно, у рамках проєкту HEAL Ukraine, Коломацька громада отримала й новий автомобіль для ЦПМСД. Спецтранспорт було закуплено МОЗ України спільно зі Світовим банком за програмою «Відновлення і розвиток стійкої національної моделі медичної галузі України».

– Хоча амбулаторія у нас невелика, але вже має все необхідне обладнання для роботи. Це вже другий повнопривідний автомобіль, який дуже нам допоможе обслуговувати людей у віддалених селах громади, – зауважив Володимир Шаптала.

За його словами, з початком повномасштабного вторгнення навантаження на медиків значно збільшилося. Наразі у громаді живе близько п’яти тисяч ВПО, які також отримують медичні послуги. Тож новенький транспорт допоможе ефективніше надавати меддопомогу на дому. До того ж заклад отримав два необхідні в медичній практиці електрокардіографи.

Авто для медиків Коломацької громади

Новий автомобіль допоможе обслуговувати жителів віддалених сіл/Коломацька селищна рада

Працює у громаді державна програма «Доступні ліки», утім в її переліку немає медикаментів для деяких складних захворювань. Тому селищна рада виділяє понад 200 тисяч гривень, аби забезпечити людей пільговими ліками.

– Одна онкохвора жителька нашої громади отримує від громади понад вісім тисяч гривень на медикаменти. Це людина похилого віку, яка б не змогла самостійно подужати таке дороговартісне лікування. Загалом з приводу такого лікування ми можемо завжди звернутися до селищної ради, аби вона допомогла людям у придбанні потрібних медикаментів, – розповів Володимир Шаптала. 

Співпрацюють з Харковом

Наразі медична сфера Коломацької громади уклала договори з лабораторіями у Харкові. Такі домовленості допомагають жителям ТГ здавати необхідні аналізи на місці, а потім їх відправляють в обласний центр. За результатами люди також приходять до амбулаторії громади.

– Це у більшості випадків і так недешеві аналізи. Якщо на те пішло, то людині треба було б їхати ще у Харків. Тож ми тут забираємо аналізи, доставляємо їх у Харків. Декілька днів – результати вже у нас, і ми можемо далі людину записати до вузького спеціаліста. Так економимо час обласного спеціаліста, а також гроші та час людини, – зазначив Володимир Шаптала.

Крім того, медики Коломаччини можуть дистанційно відправляти результати обстеження до обласних лікарів, щоб отримати консультації з лікування. 

Нове обладнання

У медичній сфері Коломацька громада співпрацює ще з декількома благодійними фондами. Вони, зокрема, допомагають проводити виїзні прийоми для мешканців віддалених населених пунктів. Усі ці послуги жителі та переселенці отримують безкоштовно

– Один проєкт – це виїзні мобільні бригади по віддалених населених пунктах. Там працюють лікар, медсестра, соціальний працівник, психолог та водій. Це все оплачує громадська організація «Світло надії». І ще в нас на базі амбулаторій у Коломаку та селі Шелестове працюють психолог і гінеколог-акушер. Крім того, наші медики проходять різноманітні навчання, підвищення кваліфікації, в основному в Києві. Утім і до нас приїжджають тренери, які вже провели заняття із зупинки кровотечі та паліативної допомоги, – розповіла начальниця відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та комунальної власності Коломацької селищної ради Тетяна Обихвост.

Як зазначив директор ЦПМСД Коломацької селищної ради Володимир Шаптала, співпраця з цими організаціями також дозволила отримати кардіальний датчик до ультразвукового апарата. 

– Лише один цей датчик коштує понад 200 тисяч гривень. Якщо раніше ми могли подивитися на внутрішні органи, щитовидку, а тепер можемо обстежити й серце. На жаль, більшість захворювань наразі припадає саме на серцево-судинну систему. Тож дуже важливо мати таке обладнання в громаді, аби запобігати цим захворюванням. Також у нас є холтер ЕКГ, який дозволяє проводити цілодобовий моніторинг серцевої діяльності. Ще ми поповнилися стаціонарним спірографом, завдяки йому за 20 показниками можемо обстежити легені, – розповів директор ЦПСМД Коломацької селищної ради. 

Електрокардіограф у Коломацькій громаді

Новий електрокардіограф/Коломацька селищна рада

Також медзаклади громади забезпечують генераторами, аби всі послуги надавалися навіть за відсутності світла. Володимир Шаптала пояснив, що потреби амбулаторій та ФАПів визначаються колегіально, а потім про них надають інформацію до відповідних департаментів та партнерів.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися