Звалище з небезпечними відходами в Коломацькій громаді: мешканці готові блокувати в’їзд до селища
Жителі Коломацької громади проти звалища з небезпечними відходами, які утворюються в процесі буріння газових свердловин. ТГ надіслала звернення до Президента України, ВРУ та чекає на рішення цієї проблеми.
Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» очільник Коломацької громади Володимир Гуртовий, наразі у громаді чекають на вирішення скандалу зі звалищем бурового шламу, який утворюється в процесі буріння газових свердловин.
– Колись приїхала до нас організація ТОВ «Агенція екологічної безпеки». Вони хотіли взяти частину землі, що залишилась після закриття Іванівського цукрового заводу. Це відстійники площею 28 гектарів. На той час вони пропонували робочі місця, хотіли прибрати все на території. Здавалося, все добре, але, коли пішли обговорення, виявилося, що вони хочуть ті відстійники засипати відходами бурової промисловості. Звичайно, це дуже небезпечно, – зазначив Володимир Гуртовий.
Відстійники розташовані в межах населеного пункту, лише за 20 метрів від вулиць, де живуть люди. Місцеві жителі, звичайно, були проти такого звалища біля своїх домівок. Тоді громада прийняла рішення відмовити організації.
– Потім вони (організація) купили будівлю 12 квадратних метрів на іншій земельній ділянці та якимось чином через підставних нотаріусів оформили її на цю земельну ділянку. Були суди, ми землю їм не дали, програли всі суди, навіть Верховний суд нам не допоміг. І вони об'явили, що хочуть починати діяльність, – розповідає Гуртовий.
Так, громада написала заперечення про роботу організації у Міністерство охорони довкілля, адже розміщення цих відходів може призвести до подальшого забруднення та екологічної катастрофи.
– Це все у межах населеного пункту. Там знаходиться за 20 метрів будівлі житлові, там за 70 метрів свердловини, які подають воду на все село. І взагалі ця ділянка розташована на пригірку, з якого кожну весну стікає вся вода в річку Коломак, а потім вже далі до Дніпра, – ділиться очільник Коломацької громади.
Згодом Коломацька громада зібрала жителів, аби люди висказали свою позицію. У підсумку зборів було зібрано понад 200 підписів громадян, які не погоджуються з даною діяльністю.
– Міністерство охорони довкілля не зовсім нас зрозуміло. Вони, напевно, подумали, що це не серйозно. На зборах люди рішуче заявили, якщо не дай Боже Міністерство охорони довкілля дасть дозвіл на ці роботи, то люди просто поставлять блокпости. Їх до села не пустять, тому що відходи бурової промисловості дуже-дуже шкідливі, – зазначив Гуртовий.
Жителі Коломацької громади готові блокувати в'їзд/Коломацька селищна рада
Наразі громада відправила лист-звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, начальника ХОВА Олега Синєгубова, директора Департаменту екологічної оцінки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Марини Шимкус, керівника Харківської обласної прокуратури Олександра Фільчакова та народного депутата України Олексія Красова.
– Чекаємо на результат. Наразі усі завіряють, що нам допоможуть, всі завіряють, що дійсно провадити таку діяльність на території села небезпечно. Будемо сподіватися, що міністерство не дасть дозволу на ці роботи. А якщо не дай Боже дасть, то прийдеться людям ставити там блокпости. Люди налаштовані дуже рішуче, ніхто не хоче в себе під хатою мати звалище відходів бурової промисловості, – констатував Володимир Гуртовий.
Масовий мор риби стався на озері в Індустріальному районі Харкова
Обстріли на Харківщині пошкодили газопроводи в 17 житлових будинках
Низка вулиць у Мерефі 21 листопада залишиться без газу: перелік адрес
У Мерефі жителі одного з будинків тимчасово залишаться без газу: що відомо