В Україні залишать лише два типи закладів профосвіти: що чекає на учнів і викладачів
В Україні готуються до масштабної реформи системи професійної освіти, у межах якої кількість типів навчальних закладів скоротять із 18 до двох.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів, передає «Слобідський край».
За його словами, нова модель професійної освіти, запропонована урядом, відповідає сучасним викликам і потребам ринку праці. Вона передбачає посилення фінансової автономії закладів освіти та налагодження тіснішої співпраці з бізнесом, зокрема через спільні інвестиційні проєкти.
«Передбачено оновлений зміст навчання та гнучку систему реагування на потреби ринку праці. Модульна структура освітніх програм дасть змогу здобувати професійну кваліфікацію за короткостроковими програмами», — зазначив Шмигаль.
Замість існуючих 18 типів закладів професійної освіти функціонуватимуть два: професійний коледж та навчальний центр. При цьому здобувачі освіти отримають статус студентів або курсантів.
«Розраховуємо, що парламент підтримає цей законопроєкт. Уряд своєю чергою продовжить інвестувати в розвиток освітньої галузі», — додав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, у Харківській області тривають роботи з відновлення 37 закладів освіти. Окрім ремонту шкіл і дитсадків, особливу увагу приділяють облаштуванню укриттів, щоб створити безпечні умови для дітей та вчителів.
Польова ділянка та навчальна лабораторія з’являться у Краснокутську: що відомо
У Харкові запрацював освітній простір для школярів зі ШІ-технологіями
Контракт 18-24: військові зможуть здобувати вищу освіту, не перериваючи службу
Його більше немає: у Печенігах показали, що лишилося від ліцею ім. Г. Семирадського (фото)