Як «Лікарі без кордонів» допомагають жителям прикордоння Харківщини
На що хворіють та яку медичну допомогу потребують мешканці Харківської області, які живуть поблизу зони бойових, дій розповіли «Лікарі без кордонів».
Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу «Лікарів без кордонів», у мобільних клініках організації зазвичай працюють психотерапевти, психологи, лікарі й соціальні працівники. Наразі такі клініки працюють у 100 населених пунктах поблизу лінії фронту в Донецькій, Харківській і Херсонській областях.
За словами пацієнтки такої мобільної клініки Людмили Карацюби, яка проживає у селі поблизу Куп’янська, вона досі користується порадами психологів «Лікарів без кордонів» і навчає своїх сусідів дихальній вправі.
– Навчаю своїх сусідів дихальній вправі зі свічкою, яка допомагає заспокоїтися і знайти рівновагу. Це допомагає мені залишатися зосередженою на тому, щоб бути корисною у свої 75 років. Зараз я фермерка, розводжу кроликів, – розповідає Людмила Карацюба.
Після того, як у вересні 2022 року українські війська частково відвоювали Харківську область, а лінія фронту відсунулася далі від Куп'янська, до села Людмили прибула бригада «Лікарів без кордонів», щоб надавати там медичну допомогу.
– Людмила – типова пацієнтка, яких «Лікарі без кордонів» зустрічають біля лінії фронту. «Більшість наших пацієнтів – жінки віком понад 60 років. Багато з них страждають на хронічні захворювання, такі як гіпертонія та діабет, – каже заступник медичного координатора «Лікарів без кордонів» в Україні Максим Жаріков.
Він наголошує, що нагальною потребою залишається надання медичних послуг пацієнтам, які проживають за 20-30 кілометрів від лінії фронту. Ця тенденція залишається незмінною з початку війни у 2014 році: села поблизу зони бойових дій зникають, менше стає товарів на ринку та в медичних закладах, менше стає і людей. Міжнародні організації змогли підтримати деякі з цих громад, допомагаючи їм із постачанням, медичним обслуговуванням і відновленням. Однак найчастіше цю роботу виконують самі громади за сприяння місцевих волонтерських організацій.
Довідково: «Лікарі без кордонів» (MSF) — це міжнародна незалежна медична гуманітарна організація, що надає допомогу жертвам збройних конфліктів, епідемій, природних катастроф та людям, які не отримують медичної допомоги. MSF заснована в 1971 році. Нині здійснює діяльність у понад 70 країнах світу. У 1999 році була ушанована Нобелівської премії миру. У грудні 2021 року відзначила 50-річчя своєї діяльності. В Україні працює від 1999 року.
Нагадаємо, що в амбулаторії П'ятигірського старостинського округу Донецької громади Ізюмського району вперше за чотири останніх роки приступила до роботи лікарка.
Раніше ми писали, що після ремонту та оснащення амбулаторії в селі Лісне Харківського району з грудня 2023 року медики знову змогли приймати пацієнтів.
Скільки людей захворіли на ГРВІ та COVID-19 на Харківщині: оновлені дані
Стоматологічна допомога для військових та ветеранів на Харківщині: як отримати послуги
Харківські медзаклади отримали системи енергозбереження Tesla Powerwall
Відновлення Ізюма та БПЛА «Молния-1»: які події відбулися на Харківщині