Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Жульєн – смачна страва з цікавинкою

10.12.2018 08:45
фото hochu.ua
фото hochu.ua
З ніжним смаком, поживний, жульєн має маленьку таємницю – колись у давнину це була не страва, а … спосіб нарізання продуктів.

Придумали його дуже давно, майже 300 років тому, у Франції, і спочатку так нарізали тільки овочі. Молоді свіжі коренеплоди нарізали тонкою-тонкою соломкою, а цибулю й помідори – тонкими кільцями. Вважалося, що нарізані саме таким способом продукти зберігали свій смак і аромат, а оскільки готувалися завдяки способу нарізання дуже швидко – зберігали ще й більшість вітамінів. Чому цей спосіб назвали жульєном – невідомо. Розглядається кілька версій. За однією, назва жульєн співзвучна назві французького літнього місяця juillet – липень, коли з’являються перші овочі. За іншою – можливо, так звали повара, який і вигадав такий спосіб нарізання.
Рецепт приготування поступово вийшов за межі Франції, і в XIX столітті слово «жульєн» почали згадувати вже в російських кулінарних книгах того часу. Спочатку рецепт приготування зустрічався тільки в розділі супів, а згодом перейшов у розділ других страв. Таким способом почали нарізати не тільки овочі, а й інші продукти: м’ясо, рибу, гриби.
Зрештою коротким словом «жульєн» у нас почали називати гарячу закуску з курки або грибів під сирною скоринкою. Найцікавіше, що у Франції ця закуска має іншу назву – кокот, подають її у спеціальних формочках – кокотницях. Це маленькі порційні керамічні або металеві формочки з довгою ручкою, які при подачі кухарі прикрашають ажурним паперовим ліхтариком, і вони стають схожі на пташок з ошатним хвостиком.
Подають на стіл жульєн обов’язково гарячим. Кокотницю ставлять на тарілку, накриту тканинною або паперовою серветкою, їдять жульєн маленькою ложечкою.
Якщо кокотниць немає, це не біда. Готувати жульєн можна в керамічних порційних горщиках і круглих булочках, а викладати при подачі в тарталетки та італійські макарони великого розміру – конкільони. А тим, хто хоче спробувати щось зовсім уже незвичайне на смак, можна приготувати жульєн з морепродуктів – мідій, кальмарів і креветок.

Жульєн з куркою і грибами в булочках

фото russianfood.com

Знадобляться:
булочки для гамбургерів – 4 шт.,
куряче філе – 1 шт.,
шампіньйони – 200 г,
сир твердий – 200 г,
цибуля ріпчаста – 1 шт.,
вершки – 100 мл,
олія – для смаження,
сіль, чорний мелений перець – за смаком.

Відварити куряче філе, остудити. Гриби помити, дрібно нарізати й обсмажити на олії протягом 10–15 хвилин, додати дрібно порізану цибулю і обсмажити ще хвилин 7–10. Куряче філе порізати кубиками й додати до грибів і цибулі, посолити й поперчити за смаком, залити вершками і тушкувати 5–7 хвилин. Додати половину натертого на грубій тертці сиру, перемішати і зняти з вогню. З булочок зрізати верхівки, вирізати м’якуш і викласти булочки у форму для запікання. Покласти в булочки начинку, посипати сиром, що залишився, і запікати в розігрітій до 180 градусів духовці 10–15 хвилин. Подавати на стіл гарячими.

Жульєн з креветками і мідіями

фото edimdoma.ru

Знадобляться:
креветки свіжоморожені великі – 200 г,
мідії свіжоморожені – 200 г,
цибуля ріпчаста – 1–2 шт.,
сир твердий – 150–200 г,
жирна сметана – 4–5 ст. л.,
вершки жирні – 150 мл, }
борошно – 1 ст. л.,
вершкове масло – 50 г,
сіль, чорний мелений перець – за смаком.

Креветки і мідії розморозити. Цибулю порізати дрібно й обсмажити на вершковому маслі до прозорості. Додати борошно, перемішати, потім сметану, вершки, посолити й поперчити за смаком і тушкувати 2–3 хвилини. Після викласти в соус цілі креветки та мідії і тушкувати ще 2 хвилини. Потім викласти морепродукти в соусі у формочки, посипати тертим сиром і запікати в розігрітій до 180–200 градусів духовці 10–15 хвилин. Подавати на стіл гарячим.

Жульєн літній з баклажанів

фото scastje-est.ru

Знадобляться:
баклажани – 500 г,
цибуля ріпчаста – 1 шт.,
сир твердий – 100 г,
сметана – 150 мл,
петрушка – кілька гілочок,
сіль, чорний мелений перець – за смаком,
олія – для смаження.

Баклажани помити й порізати кубиками, перекласти в миску, пересипати сіллю і залишити на 20 хвилин, щоб виходила гіркота. Потім промити під проточною водою і злегка віджати. Цибулю очистити і дрібно порізати. Обсмажити на сковороді в олії баклажани до золотистого кольору, додати до них цибулю і смажити ще кілька хвилин, посолити й поперчити за смаком. Потім влити сметану, посипати нарізаною петрушкою і тушкувати під кришкою 10–15 хвилин на слабкому вогні. Приготовані баклажани розкласти у формочки, посипати зверху сиром і запікати в розігрітій до 180–200 градусів духовці, поки сир не розплавиться. Подавати на стіл гарячим.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися