Заготовлюємо овочеві закуски: рецепти з бабусиного записника
Салат «Український»
Фото: nashi-zakatki.ru
Знадобиться: помідор — 4 кг, солодкий перець — 2,5 кг, цибуля — 1,5 кг, морква — 1,7 кг. На банку ємністю 1 л: сіль — 2 ч. л., цукор — 6 ч. л., оцет — 2 ст. л.
Підготовлені до використання помідори, цибулю й перець порізати як для звичайного салату. Моркву очистити, відварити до півготовності, коли остигне — теж нарізати. Усе перемішати. Взяти простерилізовану літрову банку, наповнити овочевою сумішшю до середини, після чого додати сіль, цукор і оцет. Докласти сировину доверху, утрамбовуючи вміст, адже під час подальшої обробки овочі трохи «сядуть». Заповнені банки накрити кришками і стерилізувати доти, доки їх вміст не набуде золотавого кольору (орієнтовно 15 хвилин). Закатати, перевернути банки доверху денцем, прикрити цупкою тканиною і тримати так, поки вони не охолонуть. За бажанням у салат можна додати нарізану зелень або перець — молотий чи горошком.
Баклажанний салат з рисом
Фото: la-minute.com.ua
Знадобиться: баклажани — 2 кг, морква — 700 г, цибуля — 700 г, томати — 1,3 кг, олія — 2 склянки, рис (відварений) — 1,5 склянки, сіль — 3 ст. л., цукор — 5 ст. л.
Ретельно промити баклажани, обдати окропом і очистити від шкірки. Підготовлені баклажани нарізати кружальцями завтовшки не більше 2,5 см. Посипати баклажани сіллю і відкласти на 20 хвилин, щоб вивести всю гіркоту овочів. Але ті, хто любить гостріші страви, можуть починати різати баклажани, не очищуючи і не вистоювати їх. Та й форма нарізування — не обов’язково кружальця, головне, щоб вийшли не надто великі шматочки.
Відстояні баклажани промити під прохолодною проточною водою. Обсмажити кожний овочевий кружечок до золотавого відтінку. Решту овочів також промити, очистити й нарізати: томати невеликими скибочками, цибулю дрібними кубиками, а моркву натерти на тертушці. Покласти моркву й цибулю в товстостінну каструлю, налити половину олії, обсмажити овочі до напівготовності (вистачає до 10 хвилин). Додати до пасерованих овочів томати, баклажани, сіль і цукор, а також олію, що залишилася. Тушкувати на слабому вогні близько 45 хвилин, не забуваючи періодично помішувати овочі. За 10 хвилин до спливання цього часу додати заздалегідь відварений рис, довести салат до готовності, не забуваючи перемішувати. Ще гарячий салат розкласти по заздалегідь підготовлених стерильних банках і закатати.
Такий салат зберігається, як і вся консервація з олією, у темному прохолодному місці. Його можна споживати і як окрему страву, і як складову для приготування рагу або печені чи риби в духовці (як подушку під основний інгредієнт).
Квашена капуста: два осінні рецепти, які стануть вашими улюбленими
Овочеві суміші на зиму: закриваємо із залишків
Щоб малосольні огірки були хрумкі та пупирчасті: шість перевірених рецептів
Смачні страви з баклажанів на зараз та на зиму