Топ-7 секретів ідеальної роботи духовки
- Не відчиняйте дверцята. Температура всередині духовки може різко впасти, що погано позначиться на кінцевому результаті. Це особливо важливо щодо таких капризних у приготуванні страв, як суфле або макарони. Також коливання температури впливає на тривалість випікання. Якщо вам необхідно зазирнути в духову шафу, спробуйте подивитися через скло. Проте при приготуванні певних страв відчиняти дверцята духовки необхідно. Наприклад, чізкейк з вареним згущеним молоком спочатку випікають у закритій духовці, а потім ще певний час залишають доходити у вимкненій духовці з відчиненими дверцятами. Тому уважно читайте рецепти, такі нюанси в них обов’язково вказуються.
- Не переповнюйте духовку. Духовка може бути місткою, але не слід ставити в неї занадто багато страв. Необхідно залишати простір навколо форми для запікання або каструлі, щоб повітря могло вільно циркулювати навколо кожного предмета. Тоді їжа готується швидше і рівномірніше.
- Залишайте вільний простір. Переконайтеся, що між жароміцним посудом є відстань хоча б у 5‒10 см для кращої циркуляції повітря. Не дозволяйте формам для запікання торкатися сторін духовки.
- Ідеальне місце для випікання. Хочете, щоб кекси або пироги завжди виходили ідеально? Помістіть їх у центр духовки на середній рівень, щоб вони рівномірно випікалися.
- Тримайте духовку в чистоті. Якщо після останнього використання в ній залишилися крихти або інший бруд, то нова страва може й не вийти доброю. Брудні нагрівальні елементи створюють гарячі й холодні «плями», що впливає на рівномірність розподілу тепла. Шматочки їжі на дні або на стінках можуть спалахнути або диміти, що також призводить до перегріву духовки. У кращому разі ваша випічка на смак буде віддавати сажею, у гіршому – приготувати страву за складним рецептом буде неможливо.
- Використовуйте спеціальний термометр для духовки. Реальна температура всередині духової шафи часто відрізняється на 15‒20 градусів від тієї, яку ви «задали». Іноді виробники навіть пишуть в інструкції, на скільки градусів можуть відрізнятися фактичні значення від заявлених. Щоб бути впевненим у температурному режимі, варто використовувати спеціальний термометр. Якщо у вас духова шафа без світлового або звукового сигналу, то термометр підкаже, коли духовка розігріється до потрібної температури.
- Користуйтеся духовкою частіше. Кожна духовка має свої особливості. Якщо помічати їх і запам’ятовувати, тоді можна навчитися готувати ще краще. Хочете знати особливості своєї духовки – починайте пекти, звертаючи увагу на сам процес і результат. Це дійсно найкращий спосіб дізнатися все про вашу духовку і спробувати застосувати секрети ідеального випікання.
Читайте також:
Готуємо в духовці: час і температура запікання
Читайте також:
Страви з цвітної капусти: смачна шістка
Читайте також:
Овочі і м’ясо: готуємо разом