Повітряна гречка: робимо смачний та корисний перекус на радість дітям
Це буде не тільки смачно, а й корисно, адже гречка – справжній скарб з мінералів, вітамінів та поживних властивостей. А ще повітряна гречка – не тільки самостійна страва, яка неодмінно сподобається вашим дітям, а й основа для багатьох кулінарних експериментів. Маючи таку заготовку, ви ніколи не залишитеся без готової їжі, навіть під час довготривалого відключення електроенергії.
Використовуємо тільки гречану крупу – ядрицу, тобто цільні зерна гречки.
Готуємо гречку будь-яким зручним способом – варимо розсипчасту кашу або просто замочуємо крупу на ніч у невеликій кількості води (1,7 склянки води на 1 склянку гречки, тобто трохи менше, ніж у класичному співвідношенні для приготування 1:2). Якщо варити – головне, щоб зерна залишилися цілими і не переварились. До речі, з невідвареної гречки попкорн теж вийде, але він буде набагато грубішим і жорсткішим.
Просушуємо гречку – для цього розкладемо її тонким шаром на деко і залишимо на ніч у кімнатній температурі. І все – заготовку ми вже маємо.
А далі можна за потреби обсмажити в добре розігрітій олії за кілька секунд – зерна миттєво розкриються і спливуть на поверхню. Тільки залишиться зібрати їх шумівкою і обсушити на паперових рушниках. Ну а далі – простір для творчості: залишиться лише приправити за смаком – сіллю, цукровою пудрою, будь-якими спеціями. Перемішуємо і пересипаємо в посуд для подачі.
Попкорн з гречки в мікрохвильовці
Любите швидкі рішення? Тоді вам підійде варіант приготування попкорну з гречки в мікрохвильовці.
Заздалегідь підготовлену (промиту, підсушену та підсмажену на пательні) гречку кладемо у контейнер з щільною кришкою, що підходить для використання в мікрохвильовій печі.
Увага! Гречку треба насипати в один шар. Зверху кладемо шматочок масла (необхідно стільки, щоб у розтопленому вигляді повністю покривало крупу). Контейнер щільно закриваємо кришкою і ставимо на дві хвилини при максимальній потужності. Коли зерна перестануть вибухати – повітряна гречка вже готова!
Готовий попкорн виходить хрустким і ароматним. Подавати його краще відразу після приготування. Вже через 5–6 годин властивості закуски змінюються – гречка перестає хрустіти, стає більш м’якою.
Раніше ми писали також, як приготувати святкового лосося без риби та які секрети приготування має традиційний австрійський картопляний салат.
Рис із морквою та селерою: готуємо під час Рідзвяного посту на вечерю
Портулак – не бур’ян, а супер-їжа: корисні властивості та три смачні рецепти
Готуємо гречаники – класичну страву української кухні
Рис та компанія: що можна зробити з «гуманітарки»