Як позбутися клопів: шість ефективних народних способів
Якщо у вас завелися клопи – це в жодному разі не означає, що ви погана господарка. Навіть у най-най-найохайнішої господині вони можуть оселитися. Слід прийняти той факт, що ви живете не на безлюдному острові. Але наскільки клопи у вас затримаються – це залежить тільки від ваших зусиль. Попереджаємо відразу: боротьба буде нелегкою.
Купили вживані меблі, а разом з ними до вашої оселі в’їхали клопи? Повернулися з відпустки та привезли собі такого ж «сувенірчика»? Поруч оселилися люди, від яких через шпарини прийшли небажані «гості» та вирішили залишитися? Або вам довелося залишити свій дім та оселитися там, де вже живуть ці створіння? Усі ці причини під час війни набувають особливої актуальності.
Ознаки появи клопів у домі
- Сліди укусів на поверхні тіла, які з’являються після нічного сну. Характерною особливістю укусів є те, що вони утворюють так звані «ланцюжки», ніби комаха дерлася по тілу і по ходу залишала ушкодження.
- Фекалії в ліжку й у будь-яких куточках приміщення. За зовнішнім виглядом вони нагадують кульки від чорного до світло-сірого кольору. Вимиваються тільки мильними розчинами.
- Кров на ліжку. Плями крові не перевищують розмір краплі – саме стільки може випити клоп.
- Покриви німф з хітину. Якщо придивитися, то вони виглядають, як мумія дорослого клопа від маленького до великого розміру, напівпрозорі з жовтуватим відтінком. Їх можна знайти за шафою, під плінтусом, у дивані, в дерев’яних ящиках, під матрацом.
Якщо ви виявили хоча б одну з цих ознак, не звинувачуйте себе в поганому веденні господарства, а закочуйте рукава та ставайте до роботи.
Методи боротьби з клопами
Так, звісно, є «вбивчі» засоби типа «Хлорофосу» або «Дихлофосу», але якщо вам нікуди подітися під час обробки, до того ж ви маєте домашніх тварин або дітей, то вихід один – використовувати менш ефективні, але більш безпечні методи з великою наполегливістю.
При цьому варто врахувати, що клопи не витримують ані високих, ані низьких температур.
Тож діємо безжалісно та методично.
- Температурна атака. Помістіть одяг і постільну білизну в пральну машинку та запустіть її при 90 °С. Речі, які випрати не вдається (меблі, іграшки), ретельно пропарте праскою або парогенератором. Також важливо обробити парою стіни, плінтуса, килими. Такий метод допомагає, якщо в будинку невелика кількість комах.
- Клопи переміщаються по плінтусах, навколо розеток і вимикачів. Ще вони обожнюють щілини – там їм легко сховатися. Тому важливо загерметизувати всі шви й щілини, особливо біля ліжка, де можуть жити клопи. Підклейте шпалери, які відклеїлись, і зацементуйте великі дірки в стінах, якщо такі є.
- Використовуємо нашатирний спирт (аміак). Цей засіб є бар’єром, який відлякує клопів, тому коли будете мити підлогу, додайте столову ложку аміаку у воду. Плюс нашатирю в тому, що він утворює на підлозі невидиму плівку, яка дошкульно пахне для клопів.
- Оцет. Потрібно просоченою рідиною ганчіркою протерти все в будинку.
- Оцет, гас і розчинник. Ці рідини також допомагають відлякнути клопів, адже вони не переносять різких запахів. Змочіть ватні диски оцтом або розчинником (також підійдуть гас і скипидар) і розкидайте їх у можливих місцях скупчення клопів. Також можна приготувати суміш зі скипидару, гасу та нафталіну. Для її застосування потрібно нанести розчин на всі поверхні в кімнаті, де є клопи, залишити приміщення на день, вимити його теплою водою з милом і добре провітрити. Для закріплення результату процедуру можна повторити тижні через три.
- Рослини. Клопи не виносять запах полину та запашної герані, тому ці сушені рослини можна розкидати по квартирі уздовж стін, біля ліжка, на підвіконнях і по кутах. Ще можна взяти розмарин, чебрець, полин або валеріану та розкласти їх по житлу, або ж сухі рослини підпалити й окурити кімнати. Підійдуть також масло лаванди, гвоздики та евкаліпта, налиті в аромалампу та залишені на пару годин у кімнаті. Достатньо буде 20–30 крапель засобу.
Зрозуміло, що тільки один спосіб навряд чи спрацює, тому застосовуйте відразу декілька, дійте системно й комплексно.
Раніше ми писали, як прогнати крота з ділянки
Також ми писали, як позбутися мишей
Читайте також:
Борги за комуналку: як не платити «за чужого дядька»
Куркума: як приготувати напої з природним антибіотиком у сезон застуд
Як подбати про імунітет восени: даємо поради та розвінчуємо міфи
Як прогнати крота з ділянки: способи гуманні і не дуже
Помідор з поганим сюрпризом: як позбутися гусені