Крем-суп і суп-пюре: розбираємося у тонкощах приготування
Найголовніша відмінність між ними – у процесі приготування.
Продукти для супу-пюре обов’язково варять. Овочі чистять, довільно нарізають і відварюють у воді з додаванням спецій і солі. Потім більшу частину готового бульйону відливають в окремий посуд, а овочі перемелюють там же, в решті бульйону, в каструлі блендером. Бажаєте рідкий суп – додайте більше бульйону, більш густий – не додавайте зовсім. При цьому овочі можна як повністю подрібнити в кашку, так і злегка перемолоти, щоб суп вийшов з грудочками.
А от з крем-супом зовсім інша історія. Рідка основа для нього – не овочевий або м’ясний бульйон, а вершки чи молоко, також можна використовувати трохи бульйону або води. Продукти для нього відварюють або запікають в духовці, а потім усе ретельно змішують та перемелюють до стану пюре.
Крем-суп характерний для європейської кухні, там ця страва вельми поширена. Варіанти його приготування дуже різноманітні – його готують з овочів, м’яса, птиці, риби, морепродуктів, грибів і сиру.
Це універсальна страва, її не тільки можна готувати в будні дні, а й на святковому столі вона займе своє чільне місце. Прикрашати зверху можна зеленню, сухариками, шматочками овочів або посипати натертим сиром.
Є навіть дієтичні крем-супи – якщо приготувати їх з овочів некрохмалистих сортів і розбавити молоком низької жирності. Овочі для крем-супу можна використовувати не тільки свіжі, а й заморожені. Тому якщо ви заморожували на зиму зелений горошок, можете приготувати з нього смачну й корисну першу страву.
Крем-суп із зеленого горошку
фото recept.photo
Знадобляться:
горошок зелений заморожений – 400 г,
цибуля ріпчаста – 1–2 шт.,
вершкове масло – 2–3 ст. л.,
бульйон (будь-який) або вода – 500 мл,
вершки (жирні) – 150 мл,
зелень (петрушка) – кілька гілочок,
сіль, чорний мелений перець – за смаком.
Цибулю почистити, дрібно порізати й обсмажити в сотейнику на вершковому маслі до прозорості. Додати до неї горошок, злегка обсмажити разом, потім влити бульйон (або киплячу воду), посолити й поперчити за смаком, варити хвилин 10. Влити вершки і зняти з вогню. Блендером подрібнити до стану пюре. При подачі на стіл можна прикрасити листком зелені або вершками.
Крем-суп з гарбуза
фото smak.ua
Знадобляться:
гарбуз – 400 г,
цибуля ріпчаста – 1 шт.,
часник – 1 зубчик,
вершки 10 % – 100 мл,
вода – 1,5 склянки,
олія – для смаження,
очищене насіння гарбуза – 1 ст. л.,
зелень петрушки (за бажанням) – кілька гілочок,
сіль, чорний мелений перець – за смаком.
Цибулю почистити і дрібно порізати, часник подрібнити. Розігріти в каструлі або сотейнику олію і обсмажити цибулю з часником до м’якості. Гарбуз дрібно порізати, додати до цибулі і смажити протягом 2–3 хвилин. Влити воду, посолити й поперчити за смаком і варити на середньому вогні до м’якості. Потім прибрати з вогню, подрібнити там же в каструлі блендером до стану пюре, влити вершки, знову поставити на вогонь і довести до кипіння. При подачі на стіл прикрасити гарбузовим насінням і листочками петрушки.
Грибний крем-суп з картоплею
фото adme.ru
Знадобляться:
печериці – 300–400 г,
картопля – 4 шт.,
цибуля ріпчаста – 2 шт.,
вершки 20 % – 500 мл,
олія – для смаження,
сіль, чорний мелений перець – за смаком.
Картоплю почистити, порізати й відварити до готовності у злегка підсоленій воді. Цибулю почистити і дрібно порізати, гриби помити й порізати пластинками. Обсмажити спочатку цибулю на олії до прозорості, потім додати гриби і смажити до готовності грибів. Коли картопля звариться, злити воду в окрему ємність. Потім влити 1 склянку картопляного відвару, додати приготовані гриби з цибулею, вершки і подрібнити блендером. Якщо суп виходить дуже густий, додати ще відвару. Сіль і чорний мелений перець додати за смаком.
Холодні супи для спекотного літа: чотири рецепти з різних куточків світу
Суп із сирними кульками: легкий, бюджетний та чарівний на смак
Зелений борщ: класичний рецепт та варіації на тему
Тушонка з «гуманітарки»: готуємо борщ «археологічний»