Десерт «Павлова» з ківі — страва з історією
Ківі їдять у свіжому вигляді, варять з них варення, роблять желе, додають у салати, запікають або тушкують з м’ясом, а так само подають як гарнір. Ківі нічим не примітний зовні, але плід у розрізі справляє дуже ефективне враження. Кружечками очищеного ківі прикрашають коктейлі, десерти й торти.
Фото: inform-ua.info
Важливо пам’ятати, що ківі має забагато кислоти, через це страви з ним погано желюются. Ківі та кисломолочні продукти з низькою жирністю — несумісні, готовий продукт набуває неприємної гіркоти. Натомість ківі гармонійно підкреслює смак м’яса, добре поєднується з різними фруктами та овочами, за винятком деяких коренеплодів.
За етикетом ківі треба розрізати навпіл і ложкою вийняти з нього м’якоть. Для дегустації цього плоду навіть існує спеціальний столовий прибор: з одного боку в нього маленький ножик, з іншого — десертна ложка.
«Коронною» стравою з ківі, безсумнівно, можна назвати десерт «Павлова» — ми б визначили його як торт.
Щодо його походження, то дуже довго велися гарячі дискусії між ківі (так ще називають новозеландців) і австралійцями. Спільними вони були в одному: страву було названо на честь російської балерини Анни Павлової, яка відвідала Downunder у 1920-х. Кінець-кінцем дебати було припинено англійцями, точніше, інтернет-виданням Оксфордського словника англійської мови, який визнав «Павлову» як винахід Нової Зеландії. Перший рецепт десерту «Павлова» увійшов до книги рецептів Нової Зеландії у 1927 році, хоча й без згадування про велику балерину. Щодо сучасної назви, то за переказами вона виникла так.
Анна Павлова приїхала в Перт, у Західній Австралії, у 1929 році, і це було дуже важливою подією для міста. За кілька років після її турне пані Пакстон, власниця готелю, де зупинялася балерина, попросила Сачса — свого працівника — вигадати і приготувати особливу, «фірмову», страву. Після різних експериментів він представив своє створення, побачивши яке, жінка вигукнула: «Це — як світло як... Павлова!»
І, власне, рецепт цієї вишуканої страви.
Торт «Павлова»
Фото: gastrotur.ru
Знадобляться: 5 яєць (білки); 0,5 ч. л. крохмалю; 0,25 ч. л. солі; 1,5 склянки цукру; 1 ч. л. ванільного цукру; 1 ч. л. лимонного соку або оцту; 10 ягід полуниці; 1 ківі; 1 маракуйя; 250 мл вершків (30 %).
Білки збити до кріпкої піни, поступово додаючи крохмаль і сіль. Продовжуючи збивати, всипати дрібними порціями цукор, додати ванільний цукор і збивати ще 5 хвилин — доти, поки на поверхні не з’являться стійкі «піки». Обережно перемішати з лимонним соком.
Деко викласти пергаментним папером. Білкову піну укласти у формі кола діаметром приблизно 23 см. Для цього краще використовувати кондитерський шприц із насадкою з великим отвором. Якщо шприца немає, укладати піну ложкою. Можна рівномірно розкласти суміш у жаростійких формах з роз’ємними боковинами, змащених жиром.
Випікати безе при температурі 150 ºС. Через півгодини зменшити температуру до 120 ºС і запікати ще 45 хвилин. Вимкнути духовку і відкрити дверцята, дати безе охолонути. Видалити папір і перекласти коржі на блюдо. Збити вершки з м’якоттю маракуйї, покласти їх поверх коржа. Полуницю й ківі нарізати тонкими скибочками і прикрасити торт.