Брауні - солодощі для ласунів
Історія брауні в Америці починається разом з історією шоколаду. У XVII столітті, а якщо точніше, у 1670 році, у Бостоні вперше відкривають кондитерську, в якій подають каву й шоколад – як то кажуть, для розважання публіки. Щоправда, на шоколад у ті часи була неоднозначна реакція – комусь він подобався, а дехто вважав його джерелом гріха і спокуси. Але популярність його чимдалі зростала, і на початку XVIII століття в багатьох багатих сім’ях стало справжньою традицією починати ранок з чашечки гарячого шоколаду, приготованого у спеціальному мідному або срібному горщику.
А щодо створення випічки з шоколадного тіста існують дві версії. За однією, брауні придумала одна домогосподарка, жителька штату Мен, яка забула додати в тісто дріжджі.
У результаті шоколадний пиріг не піднявся, і спритна господиня вирішила порізати його на порційні шматочки і в такому вигляді подати на стіл. Назву йому придумала вона ж, зупинившись на брауні, адже англійською «коричневий» звучить як «браун».
За другою версією, брауні вперше приготували в Чикаго у 1893 році кухарі готелю Palmer House. Одна багата леді попросила придумати десерт, який би можна було взяти із собою в дамській сумочці. Так і з’явилося тістечко Palmer House Brownie, приготоване з додаванням великої кількості шоколаду, вершкового масла й цукру та покрите зверху горіхами пекан і абрикосовим джемом.
Тонкощі приготування десерту
– масло і яйця краще дістати з холодильника за годину до готування (вони мають бути кімнатної температури);
– шоколад краще використовувати з найбільшим вмістом какао-маси – від 80 %;
– щоб брауні не вийшов сухим, його важливо вчасно витягнути з духовки.
Брауні домашній з вишнею
фото ytimg.com
Знадобляться для тіста:
вершкове масло – 100 г,
цукор – 0,75 склянки,
какао-порошок – 1/3 склянки,
борошно – 0,5 склянки,
яйця – 3 шт.,
розпушувач для тіста (або сода) – 0,5 ч. л.,
ванілін або ваніль – за смаком,
вишня (можна заморожену) – 200 г;
для глазурі:
вершкове масло – 2 ст. л.,
какао-порошок – 2–3 ч. л.,
молоко – 1,5–2 ст. л.,
цукор – 1–1,5 ст. л.
Вершкове масло трохи розтопити на слабкому вогні або в мікрохвильовій печі, додати в нього цукор, какао, ванілін, ретельно розмішати, всипати просіяне борошно і збиті яйця, ще раз перемішати. Додати в отриману суміш розпушувач або соду (гасити її оцтом не потрібно), розморожені вишні без кісточок, перемішати ложкою. Викласти готове тісто в невелику силіконову форму для запікання (можна в звичайну, змастивши її вершковим маслом) і випікати при температурі 160–170 градусів протягом 30–40 хвилин. Головне правило – не перетримати десерт у духовці, щоб він не вийшов сухим.
Приготувати глазур: розтопити вершкове масло на слабкому вогні, поступово ввести молоко, цукор і какао, весь час помішуючи. Варити приблизно 1 хвилину. Готовий брауні залити отриманою глазур’ю і прикрасити за бажанням ягодами вишні. Дати охолонути і поставити в холодильник на 2–3 години. Перед подачею на стіл порізати на квадратики.
Вишню в рецепті можна замінити будь-якими ягодами або горіхами.
Брауні з кавою і апельсином
фото ivona.bigmir.net
Знадобляться:
борошно – 240 г,
какао – 45 г,
яйця – 6 шт.,
цукор – 400 г,
чорна кава мелена – 3 ч. л.,
вершкове масло – 165 г,
чорний шоколад – 150 г,
сіль – 1 щіпка,
ваніль – 1 щіпка,
апельсини – 0,5 шт.
Заварити міцну каву, заливши 3 ч. л. меленої кави 190 мл окропу. Змішати в окремій мисочці просіяне борошно, какао, ваніль і сіль. Підігріти на слабкому вогні вершкове масло, додати до нього шматочки шоколаду, дати йому розтопитися і перемішати до однорідного стану. У шоколадну суміш вилити міцну каву, туди ж видавити сік з половинки апельсина, ретельно перемішати. В окремій ємності збити яйця з цукром до збільшення в об’ємі, влити до них шоколадно-апельсинову масу і добре збити.
Додати суміш борошна з какао, перемішати до однорідної маси без грудочок. Взяти форму приблизно 20–25 см у діаметрі, силіконову або звичайну (звичайну краще змастити маслом), вилити туди тісто і випікати в розігрітій до 180 градусів духовці 35–40 хвилин. Витягнути з духовки, дати охолонути, перед подачею порізати на квадратики.