Мобільні зерносушарки для аграріїв Харківщини: хто може отримати та як подати заявку
Програма USAID «Врожай» запускає пілотну програму для надання мобільних зерносушарок аграріямз прифронтових областей України, в тому числі і Харківської.
Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Ця пілотна ініціатива має допомогти хліборобам з прифронтових областей зменшити післязбиральні втрати та забезпечити відповідність зерна необхідним стандартам для зберігання та реалізації. Мобільність зерносушарок дозволяє використовувати їх у місцях, де доступ до стаціонарних сушарок обмежений. При правильному сушінні зерна аграрії зможуть заощадити від 200 гривень на тонні та продати його за кращою ціною завдяки зниженню вологості зерна, що покращує його якість та ринкову вартість.
Подавати заявки можуть аграрії, які обробляють від 100 до 500 га у Харківській, Сумській або Чернігівській областях, окрім тимчасово окупованих територій. Пріоритет надаватиметься господарствам, які очолюють жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи чи ветерани.
Очікується, що аграрії використовуватимуть обладнання як для сушіння власного зерна, так і для надання послуг сусіднім фермерським господарствам. Зерносушарки будуть надані у тимчасове користування терміном до одного року з можливістю подальшої передачі їх у власність господарств.
Програма USAID «Врожай» здійснюватиме візити до попередньо відібраних заявників з метою визначення відповідності критеріям та технічної можливості експлуатації зерносушарки (наявність приміщень та відповідного обладнання: розвантажувального майданчика, ваг), а також здійснюватиме регулярний моніторинг використання зерносушарок (висушеного зерна), а також обсягу послуг, наданих іншим фермерським господарствам.
Як подати заявку
Аграріям, які зацікавлені отримати допомогу, необхідно зареєструватися через ДАР, обравши серед доступних програм підтримки ініціативу Програми USAID «Врожай» щодо розподілу зерносушарок у прифронтових областях України. Реєстрація відкрита з 30 жовтня до 10 листопада 2024 року.
Після аналізу всіх отриманих заявок відібрані учасники програми отримають підтвердження через ДАР. Зверніть увагу, що подання заявки не гарантує отримання зерносушарок, оскільки кількість обладнання є обмеженою. Програма USAID «Врожай» покриє витрати на транспортування сушарок до обраних фермерських господарств та навчання для їх ефективного використання.
Контактна інформація
Контакт-центр SAR: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua
USAID Harvest Activity: ukraineharvestsif@harvestukraine.com
Інструкція щодо входу в кабінет та редагування інформації в ДАР
Раніше ми писали, що, попри російську агресію та аномальну спеку, аграрії Харківщини зібрали урожай зернових та зернобобових культур на 349,4 тисячі гектарів, що становить 53 % до запланованого.
Харківська облрада підтримала План перемоги: за що голосували на позачерговій сесії
Жителі Іванчуківки Куньєвської громади допомагають ЗСУ: що передали у жовтні
Аграрії Харківщини зібрали майже 2 мільйони тонн врожаю
На Харківщині відкладається посівна озимого ріпака: що буде з врожаєм