Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Корови голодують: молочна ферма з деокупованого села Хотімля вимушена виживати

16.01.2023 12:49
У деокупованому селі Хотімля Старосалтівської громади Харківської області розташоване фермерське господарство «Юпітер». Наразі підприємство змушене позбутися частини стада, аби врятувати решту.

Під час окупації частини Харківщини російськими військами молочна ферма «Юпітер» допомагала мешканцям села виживати в надзвичайних умовах. Наразі підприємство саме вимушене виживати у надскладних умовах через нестачу кормів, ветеринарних препаратів, розбиті дороги та мости. Власниця молочного підприємства  «Юпітер» Наталія Коваль розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край», що наразі ферма вимушена позбутися частини стада, щоб урятувати решту.

– Ми намагаємося врятувати наших корів. Тож зараз у нас постало питання продажу бичків. Вони їдять, а за них ми можемо отримати гроші й купити корми для корів. Основне питання – силос, сіно та навіть солома, бо сусіди також не сіяли, не могли її заготовити. Знайшлися люди у Великому Бурлуці, вони можуть нам силос продати. Намагаємось зараз якось налаштуватися, бо є важливе питання логістики – дороги немає. Балансуємо, будемо виживати, як можемо, – ділиться Наталія Коваль.

До початку повномасштабної війни підприємство мало 350 дійних корів, наразі їх кількість зменшилася до 172 голів. Окрім того, на підприємстві тримають близько 150 недійних корів.

– Маємо провести санацію, когось залишити та запліднити. З ветеринарними лікарями також питання, вони не можуть сюди заїхати. Не можемо завезти необхідну кількість кормів, вітамінів немає, ті домішки, які корови звикли отримувати – не отримують, – розповідає Наталія Коваль.

Село Хотімля знаходиться за 30 кілометрів від окупантів. Нещодавно сюди повернули світло. На підприємстві є генератори про всяк випадок, бо обстріли можуть знову залишити населений пункт без світла. Але і з генератором є проблеми – під час окупації в селі ділки продавали пальне, розведене з водою, тому обладнання ламалося.

– До нас приїхали спеціалісти, побачили генератор та схопилися за голову. Кажуть, що роботи багато. Сподіваємося, що генератор якось налаштують, і він зможе нас підтримати на випадок відсутності світла. У грудні, наприклад, ми продали молоко на 362 тисячі гривень і на цю ж суму закупили дизель. Знаходитися на деокупованих територіях дуже важко, адже молоко в нас купують за нижчою ціною через складну логістику. І ми купуємо щось дорожче, ніж раніше, – каже власниця молочного підприємства.

Наталія Коваль шукає підтримки в українських та міжнародних партнерів. Якщо ви можете допомогти підприємству вижити: 4149 4378 6979 4501.

Раніше ми розповідали про те, як молочне підприємство «Юпітер» виживало та допомагало мешканцям села Хотімля під час окупації. А свинокомплекс «Слобожанський» після деокупації Чкаловської громади готує позов до рф на пів мільярда гривень. Нагадаємо, що декілька місяців у Люксембурзі виставлена побита ворожими снарядами карета швидкої допомоги з деокупованого селища Старий Салтів Харківської області.

Усі новини Старий Салтів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися