У Савинській громаді відбувся виїзний ярмарок вакансій
У Савинській громаді Ізюмського району вперше відбувся виїзний ярмарок вакансій. Захід організував і провів мобільний центр Харківського обласного центру зайнятості. Місцевим жителям були представлені вакансії як по регіону, так і по Україні в цілому.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.
– У громаді, порівняно з довоєнним періодом, кількість населення скоротилася вдвічі. До повномасштабного вторгнення проживало 10 тисяч 200 громадян, після деокупації – 5 тисяч 753 особи, з яких 1 тисяча 426 осіб – люди працездатного віку. Основна проблема, через яку савинчани не можуть знайти собі роботу, – відсутність освіти. Сьогодні навіть комбайном має право керувати особа з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижчим за бакалавра. Так, тільки по нашій Савинській раді «зависли» вакансії бухгалтера та економіста, які ми не можемо закрити, – зазначає очільниця Савинської МВА.
Тим, хто відвідав ярмарок вакансій, корисно було почути про послуги, які надаються службою зайнятості, зокрема, про умови отримання мікрогрантів на організацію власної справи.
– Один із наших приватних підприємців уже пройшов шлях від подачі заявки до отримання коштів для облаштування на власних потужностях мініпекарні. Її відкриття вирішить проблему працевлаштування для трьох осіб, – розповідає Оксана Супрун.
До проведення ярмарку вакансій приєдналась й Ізюмська міська районна організація Товариства Червоного Хреста України. Ізюмчани запропонували сусідам такий вид зайнятості, як догляд за хворими малобільними особами. Механізм такий: людина отримує роботу через Центр зайнятості, а оплачує її Червоний Хрест.
У заході взяли участь представники Ізюмської міської районної організації Товариства Червоного Хреста України
За результатами заходу три жителі громади подали заяву на отримання статусу з безробіття, понад 40 будуть забезпечені тимчасовою зайнятістю, п'ятеро підвищать власну конкурентноздатність на ринку праці за рахунок отримання ваучера на навчання, двоє подадуть заявки на отримання мікрогрантів.
Нагадаємо, що раніше ми писали, яких фахівців шукають роботодавці, в яких районах області більше пропозицій та як держава підтримує бізнес під час дії воєнного стану.
Також нагадаємо, що у Балаклійській громаді Ізюмського району Харківської області через війну деякі підприємства знищені, деякі суттєво зменшили виробничі потужності. Із 14 тисяч 300 осіб працездатного населення, яке нині проживає в громаді, більшість зайнята у бюджетній, торговельно-виробничій та комунальній сферах.
Допомога по безробіттю: кому збільшили її розмір
Ваучер на навчання: жителі Харківської області можуть отримати 30 тисяч гривень
Платформа “Курс” для ветеранів: як зареєструватися для навчання та працевлаштування
Харківщина лідирує за кількістю працівників у проєкті «Армія відновлення»