Як відбувається евакуація у Куп’янському районі
Через загрозу обстрілів, близькість до кордону та зони бойових дій у Куп’янському районі організовано централізовану евакуацію населення. Але люди залишаються на небезпечній території. Навіть є такі, хто повертається.
Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.
Як повідомлялося раніше, до повномасштабного російського вторгнення населення Куп’янського району становило 135 тисяч. За підрахунками районної військової адміністрації, восени 2022 року там залишалося близько 60 тисяч осіб. Упродовж періоду після деокупації виїхали ще від 27 до 30 тисяч.
Досі окупованими залишаються частини двох громад.
У відносно небезпечній частині району люди отримують адміністративні послуги, працюють комунальні служби, відкриті магазини та аптеки. Також у районі можна отримати медичну допомогу.
Як зауважив Андрій Канашевич, питання евакуації населення залишається актуальним, але виїжджають люди повільно.
– Ті, хто бажав виїхати, всі виїхали. Зараз евакуюються ті, хто безпосередньо на собі відчув усі загрози перебування на небезпечній території. Коли за десять метрів прилетіло, то люди починають виїжджати. Здебільшого це стосується лівого берега Осколу, – пояснив начальник РВА.
Він додає, що є випадки, коли люди повертаються додому, в зону небезпеки.
– Не можна сказати, що дуже багато, але такі випадки є. Ми ж, з одного боку, оголосили евакуацію, а з іншого – не залишаємо й тих, хто виїжджати не став. Постійно надаємо гуманітарну допомогу, підтримуємо функціонування критичної інфраструктури. Ми надаємо підтримку тим, хто залишився, але в будь-який час готові допомогти їм виїхати. Тож дехто ризикує. Здебільшого це люди похилого віку, – розповів Андрій Канашевич.
Він також наголосив, що всі, хто бажає виїхати з небезпечної території Куп’янського району, можуть розраховувати на підтримку. Йдеться не тільки про транспорт, а й про подальше забезпечення житлом та іншу допомогу.
– Є плідна взаємодія з Харківською обласною військовою адміністрацією, яка організовує розміщення в гуртожитках навчальних закладів Харкова та області. Там селять людей. Підключаються волонтерські організації, Координаційний гуманітарний центр, міжнародні організації, Червоний Хрест, ООН. Люди отримують грошову допомогу, продукти та засоби гігієни, все інше необхідне. Також є можливість виїхати за межі області на більш безпечні території. Є контакти й домовленості з кількома обласними адміністраціями, які готові прийняти людей, – повідомив Андрій Канашевич.
Влучання ракети у будинок дитячої та юнацької творчості у Золочеві: наслідки для довкілля
Бійці 92-ї ОШБР показали, як знищили квадроцикл окупантів на Харківщині (відео)
Де на Харківщині продовжуються бойові зіткнення з окупантами: ситуація на 22 листопада
Нові поїзди, корупційний скандал: які події відбулися у Харкові та області