Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Скільки мешканців залишається у деокупованих громадах Харківського району

03.09.2024 15:57
Модульне будівництво у Дергачівській громаді. Фото: Слобідський край
Модульне будівництво у Дергачівській громаді. Фото: Слобідський край

На території громад Харківського району, які були звільнені від окупантів два роки тому, надаються адміністративні послуги, люди можуть отримати медичну допомогу, школи працюють онлайн.

Про те, яка ситуація в деокупованих громадах через два роки після звільнення, медіа «Слобідський край» розповів начальник  Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.

На початку повномасштабного вторгнення окупанти у Харківському районі захопили понад 40 % території. Але вже у травні 2022 року низка населених пунктів почала переходити під контроль Збройних сил України.

– Спочатку деокупували частину селища Рогань і відкинули війська агресора подалі від громади.  Потім звільнили Вільхівку, Кутузівку, Руську Лозову, Циркуни, Черкаські та Руські Тишки. Потім Питомник. На цьому до осені все стояло, – розповів начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.

За його інформацією, до початку повномасштабного вторгнення у Циркунівській громаді населення складало 12 тисяч, 14 тисяч – у Липецькій, 44 тисячі – у Дергачівській. На момент весняної операції у Дергачівській громаді залишалося приблизно 16 тисяч, у Циркунівській після деокупації було приблизно 1200 людей. А в Липцях, які були звільнені лише восени, на час деокупації було 1800 людей. Як і в інших районах, одразу після деокупації почалося відновлення інфраструктури та житла.

Володимир Усов наводить приклад Дергачівської громади, де відновлено 17 багатоквартирних будинків. Також жителі низки населених пунктів громади – Прудянки, Цупівки, Слатиного – отримали від благодійних організацій модульні будинки на заміну зруйнованого житла.

Було проведено ремонт у Дергачівській лікарні, амбулаторіях. У шести громадах району, що найбільше постраждали від дій агресора, з 36 шкіл працюватиме 21 у форматі онлайн.

На деокупованих територіях надаються адміністративні послуги, центрів їх надання навіть стало більше.

– Усі центри надання послуг у Харківському районі працюють. Якщо брати Липецьку громаду, то самого центру надання послуг немає, адміністрація громади працює в Харкові й там надає певний перелік адміністративних і соціальних послуг, – повідомив Володимир Усов.

Також приймає громадян ЦНАП у Циркунах, який почав працювати вже після повномасштабного російського вторгнення та деокупації громади.

Раніше «Слобідський край» розповідав про ситуацію в Ізюмському районі через два роки після деокупації.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися