Головне – розрахуватися з людьми: як виживає сімейний агробізнес у Краснокутській громаді
У селі Каплунівка Краснокутської громади господарює Василь Митюк. Він має в обробітку до 200 гектарів орної землі. Під час війни для аграрія Митюка головним є розрахуватися з людьми за оренду земельних паїв і втриматись на плаву.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповів аграрій Василь Митюк.
В аграрному бізнесі пан Василь працює двадцять років, три з яких припали на війну. До повномасштабного вторгнення чоловік щороку поповнював автопарк господарства бодай однією одиницею сільгосптехніки. Наразі він ставить перед собою інші цілі.
– Передусім, це повний розрахунок з орендодавцями за земельні паї. Сільські жителі частково беруть зерном, частково грошима, бо домашню живність треба годувати. Містяни надають перевагу грошовому розрахунку. З цією метою сію озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, – зазначає Василь Митюк.
Свій агробізнес Василь Митюк визначає як сімейний. Тільки в період жнив господар додатково залучає людей.
– У нинішньому році через пізні весняні заморозки і літню засуху на третину не додала у врожайності соя. Двадцять центнерів з гектара дав соняшник, але, враховуючи, що за тонну насіння пропонують від 21 тисячі гривень, це непогано, – ділиться насущними справами аграрій Митюк.
Ціни на добрива, пально-мастильні матеріали, запчастини неухильно повзуть угору.
– Обернутися б з того, що вдається заробити. Та не це головне, а відсутність стабільності через війну. Хотілося б взяти комбайн, але поки що вирішив обійтися тим, що є, – зазначає ФОП Митюк.
Раніше ми писали, хто з аграріїв Харківщини може отримати мобільні зерносушарки та як подати заявку.
Також нагадаємо, яка найврожайніша громада у Чугуївському районі у 2024 році.