Заохочують дітей та проводять ремонти у школах: як працює освіта у Коломаку
Громади на зв'язкуУ ліцеї Коломацької громади Харківської області цьогоріч установили черговий твердопаливний котел. В інших закладах освіти замінили вікна та двері, аби вони зберігали тепло. А школярів залучають до участі в конкурсах та різних подіях, щоб вони не втрачали зв’язок з ровесниками.
Переформували систему опалення
До повномасштабної війни у Коломацькій громаді завжди посилено готували освітні заклади до нового навчального року. Навіть після 24 лютого 2022 року ТГ дбає про ліцеї та дитячі садки – проводить поточні ремонти, закуповує обладнання та чекає на повернення школярів. А головним напрямом залишається термомодернізація ліцеїв та дитячих садків, адже ще декілька років тому громада вирішила повністю переформувати системи опалення.
Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий каже, що ідея опалювання альтернативними видами палива виникла через суттєве подорожчання енергоносіїв. Вплинула на таке рішення і залежність від газопостачальника, адже з твердопаливним котлом громада сама вирішує, коли починати сезон. Так, цьогоріч у Шелестівському ліцеї встановили твердопаливний котел – тепер заклад освіти використовуватиме змішану систему опалення, як природний газ, так і тверде паливо. До речі, раніше дров’яні котли з’явилися і в дошкільному підрозділі Шелестівського ліцею.
– Ми намагаємося відійти від великих затрат газу та світла. Таке рішення забезпечить безперебійне опалення та зекономить значну частину коштів. Наприкінці позаминулого року в Новоіванівському дитячому садочку встановили твердопаливний котел. Великий котел для Шелестівського ліцею надійшов у кінці минулого року. Також, за можливості, всі інші об’єкти соціальної сфери переводимо на альтернативне опалення. Вони можуть працювати на дровах, паливних брикетах та вугіллі, – зазначає Володимир Гуртовий.
Заміна вікон у Шелестівському ліцеї Коломацької громади
Читайте також: завдяки дітям, які облаштували у Коломацькій громаді блокпост, придбали комплект дистанційного мінування.
У Коломацькому ліцеї планують зробити ремонт частини будівлі та замінити систему опалення. Для цього вже розробили проєктно-кошторисну документацію, утім гроші на ці роботи поки що не виділили. Цьогоріч у цьому ліцеї було замінено шість дверей, у Різуненківському – троє дверей, а також провели ремонт коридору. У Шелестівському ліцеї замінили 16 вікон, а також виділили понад 67 тисяч гривень на часткове утеплення будівлі закладу. Такі роботи проводяться, аби підвищити енергоефективність закладів освіти.
Закупили генератори
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Коломацької селищної ради Вячеслав Нефідов каже, що цьогоріч усі були впевнені, що діти повернуться до шкіл. Утім, дозвіл на відкриття офлайн-навчання так і не було надано.
– Звичайно, ми готувалися до відкриття закладів освіти. Проводили ремонтні роботи, але не в такому обсязі, як до повномасштабної війни. Зараз більше зусиль іде на наближення нашої Перемоги. Тож обираємо пріоритетні напрями для ремонтів, – зазначає Вячеслав Нефідов.
У 2023 році селищна рада виділила 915 тисяч гривень для закупівлі матеріалів для поточного ремонту закладів освіти та придбала ручний інструмент на суму 33 тисячі гривень.
– У нас практично всі ремонти завершені. Для Коломацького ліцею виділили кошти, щоб модернізувати стелю, а також провели роботи по заміні системи водопостачання на водовідведення харчоблока. У Різуненківському ліцеї вже закупили матеріали та розпочали ремонт вхідної групи, а також провели ремонт у фойє, – розповідає начальник відділу освіти, молоді та спорту.
Для забезпечення безперебійного електропостачання котелень закладів освіти громада придбала чотири генератори на загальну суму майже 200 тисяч гривень. Ще три генератори надійшли у вигляді благодійної допомоги.
Відкрили «клас безпеки»
Цьогоріч відбулося відкриття першого «класу безпеки» в Коломацькому ліцеї. Облаштувати такий клас було спільною ініціативою освітян та рятувальників.
– Приміщення розділене на кілька навчальних зон та обладнане муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки та спецодягом, – говорить Вячеслав Нефідов.
У таких класах можуть займатися діти різних вікових груп. На заняттях вони в теорії та на практиці вивчають основи пожежної і протимінної безпеки, правила поведінки під час повітряної тривоги. Також школярів навчають правилам надання домедичної допомоги. Поки що нових «класів безпеки» у громаді відкривати не планують. Утім учителі самостійно облаштовують подібні безпекові зони.
Висаджують дерева
Аби діти не втрачали зв’язок одне з одним, освітяни намагаються залучати їх до сумісних заходів. Учнів Шелестівського ліцею, наприклад, навесні залучили до висадки лип, каштанів, глоду та самшиту на території рідного закладу. Саджанці були надані Коломацьким лісництвом філії ДП «Жовтневе лісове господарство». За словами директорки ліцею Лілії Токар, наразі заходи із залученням школярів проводяться лише у межах шкільного лісництва.
– Працівники лісництва приїжджають до наших учнів та проводять різні заходи. Розповідають про годівнички для птахів та їх користь. У майбутньому діти будуть робити парники, а потім вирощувати дерева. Усі ці дерева будуть висаджуватися на території громади, – каже Лілія Токар.
До речі, основам лісництва учнів ліцею навчатимуть з 5–6 до 11 класу, така ініціатива може вплинути на вибір майбутньої професії.
Самі ж учителі часто виходять на прибирання територій своїх закладів.
Крім того, ліцеї та садки беруть участь у різних конкурсах, аби об’єднати дітей. У Різуненківському ліцеї, наприклад, брали участь у конкурсі до Всесвітнього дня шкільного молока, дітям дуже сподобалося.
– Діти малювали малюнки, влаштовували фоточеленджі «Прикрась тваринку», розповідали гуморески та вірші. Також учні нашого ліцею провели десятки майстер-класів з приготування страв з молочних продуктів, – розповідає заступниця директора з виховної роботи Різуненківського ліцею Оксана Корнієнко.
Також діти відвідували екскурсії до молочних магазинів, ферм, молокозаводів. Крім того, школярі завжди долучаються до допомоги військовим – відправляють свої малюнки, листи, збирають кошти, виробляють обереги та разом з дорослими плетуть маскувальні сітки.
Нагадаємо, у Коломацькій громаді проведуть благодійні новорічні концерти.
Нові поїзди, корупційний скандал: які події відбулися у Харкові та області
Педагогу з Ізюма присвоєно звання «Заслужений вчитель України»
Лісовий: через корупційний скандал звільнять ректора харківського університету
Харківщина серед лідерів за фінансуванням освітніх проєктів в Україні — Оксен Лісовий