Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Три громади Харківщини готують укриття для початку змішаного навчання в школах

17.08.2023 09:22
Фото: Слобідський край
Фото: Слобідський край

У школах Зачепилівської, Кегичівської та Сахновщинської громад Харківської області 11 шкіл потенційно можуть почати змішане навчання в новому навчальному році. Наразі там проводять роботи з облаштування укриттів, тому в громад немає чіткого уявлення, коли саме освітні заклади відчинять свої двері для учнів.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

За оцінками Департаменту науки і освіти ХОВА, наразі на Харківщині тільки близько 1,5 % від загальної кількості закладів середньої освіти потенційно можуть розпочати навчання у змішаному форматі.

– Це вісім закладів Зачепилівської громади, один Кегичівської та два Сахновщинської, – повідомив 10 серпня директор Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Олексій Литвинов.

11 серпня в ефірі Національного телемарафону начальник ХОВА Олег Синєгубов підкреслив, що наступного навчального року навчання офлайн може відбуватися тільки безпосередньо в укриттях закладів освіти, які ухвалили рішення про проведення очного навчання. Укриття обов’язково мають відповідати усім вимогам безпеки.

– Якщо заклад приймає таке рішення (вчитися офлайн. – Прим. ред.), то навчання проводитиметься в захисних спорудах, бо, щоб спустити туди людей, мало часу, і ми просто фізично цього зробити не можемо, – зауважив Олег Синєгубов.

Зазначені 11 освітніх закладів розпочнуть змішане навчання в тому випадку, якщо будуть позитивно реалізовано проєкти з облаштування укриттів. Наразі ці три громади готуються до того, щоб сховища відповідали всім нормам.

– У громаді проводяться роботи з облаштування бомбосховищ, якщо ми встигнемо, то запустимося. Поки що трохи затримуємося. У нас проходять перевірки ДСНС, не все відповідає ДБНам, тому є певні питання, які ми не в змозі закрити швидко. Оскільки начальник ХОВА вже озвучив, що навчання має бути у бомбосховищах, ця умова суттєво змінює підхід, бо квадратура не відповідає нормам. Тож я думаю, що розпочнемо навчання в громаді дистанційно, – розповіла кореспонденту «Слобідського краю» очільниця Зачепилівської громади Олена Петренко.

Подібна ситуація склалася й у Кегичівській громаді.

– Ми готуємося. Зараз проводяться відповідні об’їзди навчальних закладів. Бажання відновити навчання є, і селищна рада робить усе, щоб принаймні в Кегичівці один заклад почав працювати у змішаному форматі. Як воно буде насправді, точно сказати не можу, – сказав голова Кегичівської селищної ради Антон Доценко.

Більша впевненість стосовно змішаного навчання – у Сахновщинській громаді.

– Поставили собі за мету розпочати змішане навчання. Наразі виділяємо кошти на бомбосховища з бюджету. Думаю, що з 1 вересня ми не встигнемо вийти на змішане навчання. Можливо, вже з 1 жовтня, але бажання вийти на таке навчання є, – зазначив очільник Сахновщинської громади Володимир Суєцький.

За словами Володимира Суєцького, дві школи громади розраховані приблизно на тисячу учнів, однак зараз потенційна завантаженість складає приблизно 50 %. Тому також варто враховувати можливості укриттів.

– Я думаю, що ми будемо вчитися в дві зміни. Наприклад, зранку будемо привозити дітей із сіл, вони будуть навчатися. Потім у другу зміну вчитимуться діти із Сахновщини, – пояснив очільник громади.

Усього навчанням у трьох громадах потенційно можна охопити понад 3000 дітей.

Також комбіноване навчання можуть розпочати п’ять закладів вищої освіти міста Харків. Це Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, Харківська державна академія дизайну і мистецтв та Харківський національний медичний університет. Усього у вишах Харківщини зареєстровано близько 120 тисяч абітурієнтів.

Нагадаємо, десять шкіл Солоницівської громади Харківської області розпочнуть новий навчальний рік у дистанційному форматі.

У Вільхуватській громаді Харківської області планують взяти на облік нові найпростіші укриття, розташовані у різних населених пунктах. Але попри це, мова про офлайн-навчання у місцевих школах не йде.

Ліцей у селі Вільхівка Харківської області дуже постраждав внаслідок бойових дій. Фактично його неможливо відновити. Тому громаді доведеться зносити освітній заклад і будувати наново, на що наразі коштів не вистачає.

Головні новини Харківської області читайте у нас на сайті.

Автор:
Олександр Манченко

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися