Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Троє вчених з Харкова вирушили у 29-ту Українську антарктичну експедицію

12.03.2024 12:35
Команда 29 Української антарктичної експедиції / Фото:
Команда 29 Української антарктичної експедиції / Фото:

На станцію «Академік Вернадський» вирушила 29-та Українська антарктична експедиція, в складі якої геофізик Олександр Богомаз, геофізикиня Анна Соіна та біологиня Тетяна Баглай з Харкова.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на ДУ Національний антарктичний науковий центр України.

Від’їзд відбувся 11 березня з Києва. Команда з 14 учасників, серед яких – 9 вчених та 5 представників команди життєзабезпечення, має змінити зимівників з 28-ї УАЕ.

Уперше за останні 27 років в експедиції працюватиме чотири жінки. Харків’янка Анна Соіна вирушила вже в другу свою зимівлю. Раніше вона була у 25-й УАЕ 2020-2021 років. На станції Анна Соіна проводила моніторинг «озонової діри», бо там вона найбільша, та вимірювала аерозолі.

У першу для неї експедицію їде біологиня Тетяна Баглай. Загалом у команді десятеро новачків, якими керуватиме один з найдосвідченіших полярників – геофізик Юрій Отруба, для якого це вже восьма зимівля.

–  Це вже третя ротація зимівників, яку ми проводимо за час повномасштабної війни. Знаходити професіоналів для річних експедицій дедалі складніше, адже багато полярників чи ідеальних кандидатів – на фронті. Уже маємо кілька випадків, коли під час добору потенційні зимівники ставали військовослужбовцями. Але, попри всі складнощі, ми не можемо зупинити антарктичну програму. Не маємо такого права ні перед минулими поколіннями, які вклали дуже багато сил і коштів, щоб Україна стала антарктичною державою, ні перед нинішнім, для якого Антарктика – це вікно у світ глобальної науки, ні тим паче перед майбутніми, адже наша присутність на крижаному континенті має надзвичайні перспективи, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Упродовж року 29-та УАЕ виконуватиме дослідження за трьома основними напрямами – біологія, геофізика, метеорологія, а також забезпечуватиме роботу станції «Академік Вернадський».

Нагадаємо, що харківська науковиця Ксенія Мінакова представила Україну на всесвітньому саміті «Розвиток науки, створення технологій для кращого світу» в Сінгапурі. Захід відвідали лауреати Нобелівської премії, премії Філдса, а також Технологічної премії тисячоліття.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися