Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Німеччина відкриє у Харкові центр передових досліджень

10.11.2023 09:59

В Україні планують створити центри передових досліджень за підтримки уряду Німеччини. Харків опинився серед міст, де буде розташований один із них.

Про це розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, повідомляє «Слобідський край».

У четвер, 9 листопада, рішення затвердили на 14-му засіданні українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва в Німеччині. Щоб розбудувати вказані проєкти, Німеччина виділила близько 10 мільйонів євро. Усі центри працюватимуть завдяки фінансуванню німецької сторони та під керівництвом провідних німецьких і українських учених.

Де планують створити центри передових досліджень?

  • Центр передового дослідження плазмових технологій PLASMA-SPIN-ENERGY розташують у Харкові. Спільно з Інститутом мікроструктурної фізики імені Макса Планка (Мюнхен) центр працюватиме над використанням плазмових технологій у виробництві спінтронних компонентів, які є основою для комп’ютерів наступного покоління.
  • Центр передового дослідження квантових матеріалів GU-QuMat побудують у Києві для пошуку нових квантових матеріалів для створення технологій майбутнього. Головний партнер — Інститут дослідження твердого тіла та матеріалів імені Лейбніца (Дрезден).
  • Центр передового дослідження природних сполук CENtR працюватиме у Львові для розроблення стратегій відкриття та медичного застосування нових біоактивних протиінфекційних засобів. Головний партнер у Німеччині — Інститут фармацевтичних досліджень імені Гельмгольца (Саарланд).
  • Центр передового дослідження німецько-української та європейської історії ХХ століття ЕUU20 у Львові вивчатиме правління двох основних злочинних режимів європейської історії минулого століття — нацистської Німеччини та Радянського Союзу за часів Сталіна. Головним партнером у дослідженнях буде Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.

«Центри допоможуть українським ученим вивести дослідження та знання на новий рівень, поспівпрацювати з німецькими науковцями, обмінятися досвідом та здобути нові навички. Переконаний, що результатом цього проєкту стануть прикладні та ефективні наукові рішення, які потрібні світу вже зараз», — пояснив Оксен Лісовий. 

Оксен Лісовий

Оксен Лісовий на на 14-му засіданні українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва в Німеччині / Фото Facebook Оксен Лісовий

Нагадаємо, Харківський національний політехнічний університет «ХПІ» збільшив ліміт стипендіатів. Міністерство освіти і науки України перерахувало на рахунок стипендіального фонду університету 6,4 млн. грн. Відтак, Вчена рада НТУ «ХПІ» збільшила ліміт стипендіатів із 15% до 20%. 

Нагадаємо також, у Харкові на станціях метрополітену облаштували 60 приміщень, в яких тричі на тиждень зможуть навчатися офлайн понад тисячу учнів. 17 кабінетів площею 40 кв. м облаштували на станціях «Перемога», «Університет», «Метробудівників», «Тракторний завод» та «Академіка Павлова».

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися