Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Після масованих обстрілів у грудні – січні з Харкова виїхали до 100 тисяч людей

04.03.2024 14:01
Місце влучання ракети у центрі Харкова, 2 січня / Фото: ХОВА
Місце влучання ракети у центрі Харкова, 2 січня / Фото: ХОВА

Близько 10% населення Харкова виїхали у більш безпечні регіони після того, як ворог посилив ракетні атаки на місто взимку.

Про це у телемарафоні «Єдині новини» розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов, передає «Слобідський край».

За словами Олега Синєгубова, зараз у Харкові проживають близько 1 мільйона 200 тисяч жителів. Коли окупанти збільшують кількість обстрілів фіксується відтік жителів у інші області України.

- Після ворожих обстрілів 30 грудня 2023 року, 2 січня, потім 23 січня 2024 року з Харкова виїхало від 50 до 100 тисяч людей. Це ті люди, які мають місце проживання у Києві, в інших містах, тобто, мають альтернативу. Наразі ми нараховуємо 1 млн 100 тисяч – 1 млн 200 тисяч населення. Тобто, виїхали 10%. І ця цифра у нас постійна - люди повертаються, коли посилюються обстріли вони виїжджають, - розповів начальник ХОВА.

Щодо Куп’янського напрямку, то звідти щотижня евакуюються від 100 до 200 людей, включаючи дітей.

Також Олег Синєгубов прокоментував черговий фейк, який розповсюджують росіяни, про, нібито, взяття Харків у кільце.

- Люди вже проходили ці ІПСО. Ми пригадуємо весну і осінь 2022 року, коли були вкиди, що Харків залишили, Харків без протиповітряної оборони, Харків здають або будуть здавати. Тут потрібно більше комунікації з населенням. Чи є загроза? Звичайно, що вона є, нікуди не поділася. У нас ідуть активні бойові дії на території Харківської області, йде лінія фронту. Ми моніторимо ситуацію на півночі, там є певні війська. Вони не штурмові, їх недостатньо для того, щоб проводити штурмові дії прямо зараз із півночі, з бєлгородського напрямку. Однак така загроза все ж таки є і ми маємо бути до неї готовими і адекватно реагувати наявністю наших збройних сил, - підкреслив начальник ХОВА.

Так само мониториться ситуація на Вовчанському напрямку, і на Куп’янсько-Лиманському напрямку, який на сьогоднішній день є основним.

Нагадаємо, масований ракетний обстріл розпочався у Харкові о 7:30 2 січня. Тоді жителі міста почули потужні вибухи. Детально про те, що відбувалося під час атаки, читайте тут

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися