Дерусифікація у Харкові: чи потрібно змінювати документи при перейменуванні вулиці
Харків’яни, які живуть на перейменованих вулицях, не зобов’язані переоформлювати документи.
Роз’яснення щодо необхідності переоформлення харків’янами документів після перейменування топонімів, пов’язаних з російською федерацією чи подіями та поняттями з радянського періоду, надав Юридичний департамент Харківської міської ради, передає «Слобідський край».
Зокрема, у департаменті зазначили, що законодавство не передбачає обов’язку вносити відомості щодо зміни назви вулиці в паспорт громадянина України, оскільки це не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища.
Також у випадку зміни назви вулиці чинними залишаються документи, що засвідчують право власності на нерухомість. За потреби власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.
Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Перейменування вулиці з місцезнаходженням юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи. Це передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.
Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
Нагадаємо, жителів Харкова запрошують долучитися до обговорення щодо перейменування топонімів. Так низці вулиць пропонується присвоїти імена загиблих воїнів та видатних українців.
Раніше ми публікували список пропозицій з перейменування вулиць міста, розроблених Харківською топонімічною групою, Центром краєзнавства імені академіка Тронька, Харківською соціологічною мережею та відділом топоніміки Харківської міської ради.
Нагадаємо також, що у Харкові мережа супермаркетів «Восторг» улітку 2022 року змінила російськомовну назву.
Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.
Нові назви та символи: як на Харківщині позбуваються імперського минулого
На Харківщині район змінив назву: що робити громадянам та юридичним особам
Нові дрони по Харкову та будівництво укриттів: що відбулося на Харківщині за добу
Одну з громад на Харківщині офіційно перейменовано