Бонові загороди із сорбентом працюють: екоактивіст про очищення харківських річок від нафти
У Харкові вдалося локалізувати розповсюдження нафтопродуктів далі у річку Сіверський Донець, завдяки сорбентам та загороджувальним бонам.
Про це повідомив екоактивіст та волонтер Артем Приходько, передає «Слобідський край».
– Отримав повідомлення від керівника Державного агентства меліорації та рибного господарства у Харківській області, що їм разом з ДСНС вдалося локалізувати розповсюдження нафтопродуктів далі у річку Сіверський Донець, завдяки сорбентам та загороджувальним бонам, – написав Артем Приходько у своєму Телеграм-каналі.
Вчора активісти провели експеримент, розмістивши у вузьких місцях річки Немишля мішки із соломою, тим самим сподіваючись зупинити просування нафтопродуктів річками Харкова і області.
– У результаті мішки почали затримувати частину палива, коло них утворювалась нафтова пляма. Але, звичайно, результат не на 100 % – мішки пропускають нафтопродукти, – розповів Артем Приходько.
Наразі від цієї ідеї вирішили відмовитися.
– Бонові загороди разом із сорбентом ефективно працюють. Нічого ми вигадувати тоді не будемо із соломою та мішками. Звичайно, наслідки все одно будуть, що б ми вже не робили, але зменшити їх це реально. Ще багато роботи та сил буде треба, головне, що всі почали працювати, – наголосив Артем Приходько.
Нагадаємо, орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару російських дронів по нафтобазі у Харкові 9 лютого вже становлять понад 30 мільйонів гривень. За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів, забруднення середовища нафтою є справжньою екологічною катастрофою, наслідки якої дуже важко ліквідувати.
Нагадаємо також, що харків’янам не рекомендують вживати воду з джерел, колодязів та свердловин у приватних будинках, розташованих поблизу місця катастрофи.
Через масові обстріли на Харківщині створять нові групи для фіксації наслідків
У Лозовій відновлять Палац культури, обстріляний росіянами у 2022 році (фото проєкту)
Екологічний клас у Краснокутській громаді: як працює та які заходи проводяться
Влучання ракети у будинок дитячої та юнацької творчості у Золочеві: наслідки для довкілля