На Борівщині школи переходять на російську програму, але учні хочуть навчатися за українською
Про це повідомляє Борівська селищна рада.
Окупована Борівська громада готується до початку навчального року. У школах знищують українську державну символіку та українські підручники. Деякі вчителі погодилися на співпрацю з окупаційною адміністрацією і планують працювати за російськими програмами та підручниками. Такі освітяни пишуть заяви на звільнення офіційному керівництву українських навчальних закладів.
Однак кількість учнів, які знаходяться у громаді та хочуть навчатися дистанційно за українською програмою, зростає. Так само думає і багато батьків школярів. Вони хочуть, щоб їх діти навчалися в українських школах, а не російських. Проте, через відсутність зв’язку та Інтернету повноцінно навчатися за дистанційною формою вони не можуть. Тому для них передбачена сімейна форма навчання.
— Сімейна форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Навчаючись вдома та періодично виїжджаючи на зв’язок, учні отримуватимуть теми для вивчення та завдання для виконання, а потім проходитимуть оцінювання, – пояснюють у селищній раді.
Також на Борівщині продовжуються жнива. Цьогоріч урожай збирають не всі сільськогосподарські підприємства і не на всій території громади. Деякі поля заміновані, тому там неможливо проводити роботи. Ще проблемою є те, що не вистачає техніки, запчастин та паливно-мастильних матеріалів. Близько 500 гектарів зерна було знищено пожежею на полі поблизу сіл Піски-Радьківські та Вище Солоне. Проте, цього року досить велика врожайність. У деяких господарствах вона становить приблизно 50-60 центнерів з гектара. Подальша доля зібраного зерна досі невідома.
Екологічний клас у Краснокутській громаді: як працює та які заходи проводяться
Нові поїзди, корупційний скандал: які події відбулися у Харкові та області
Педагогу з Ізюма присвоєно звання «Заслужений вчитель України»
Лісовий: через корупційний скандал звільнять ректора харківського університету