Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Хочемо, аби якість життя людей не погіршувалася: рік викликів та здобутків Богодухівської громади

Громади на зв'язку
07.08.2024 13:51
Фото: bogoduhivska-gromada.gov.ua
Фото: bogoduhivska-gromada.gov.ua

Сьогодні, 7 серпня, у Богодухова День міста. Останній рік для Богодухівської громади приніс чимало викликів та обмежень, однак вона продовжила розвиватися в цих непростих умовах. 

Пріоритетні цілі

Основний акцент Богодухівської міськради робився на підтримку військових, а також створення захисних споруд та укриттів на території громади.

– Бюджет нашої громади за підсумками першого півріччя виконаний на 108 відсотків. Це дозволило забезпечити першочергове покриття захищених статей витрат, а також допомагати ЗСУ. Близько 59 мільйонів гривень спрямовано на підтримку Сил територіальної оборони та заходів захисту безпеки. Крім безпосередньої допомоги військовим частинам згідно з їхніми запитами, підтримуємо наші підрозділи добровольчого формування територіальної громади, ДСНС, Нацполіції, – розповідає Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.

Очільник Богодухівської громади Володимир Бєлий та військові

Богодухівська громада всебічно підтримує військових

На базі місцевих сільгосппідприємств створили п’ять підрозділів Добровільної пожежної охорони, які покликані стати першими помічниками професійним рятувальникам у реагуванні на пожежі та надзвичайні ситуації. У рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» з метою покращення безпекової ситуації планується відкриття другої поліцейської станції – у селі Максимівка. Вже придбали три автомобілі для потреб правоохоронців.

Протягом року відремонтували укриття у Богодухівських ліцеях № 2 та № 3, у Гутянському ліцеї, Губарівській гімназії, дитсадку «Казка». Їх забезпечили необхідним обладнанням, інструментами та інвентарем.

Поповнили комунальний автопарк

У Богодухівській громаді проживає близько 53 тисяч людей, з яких близько 17 тисяч – внутрішньо переміщені особи.

– Ми хочемо, щоб навіть під час повномасштабного вторгнення для місцевих та переселенців якість життя не погіршувалася. І нам, вважаю, це вдалося. На­приклад, комунальні підприємс­тва працювали злагоджено: вони забезпечують якісне надання послуг. Функціонує ЦНАП, де можна отримати понад 300 послуг. У людей без огляду на блекаут практично не було перебоїв з водопостачанням, оскільки працюють сонячні станції, акумулятори, генератори тощо. Є Комплекс з управління комунальними відходами та техніка, яка забезпечує вивіз сміття, – каже Володимир Бєлий.

Щодо комунальників, то їх автопарк поповнився кількома одиницями важливої техніки. Для забезпечення робіт з ремонту та благоустрою доріг придбали трактор з навісним обладнанням, дорожній каток, два самоскиди, тракторний самоскидний причіп. На все це витратили близько 12 мільйонів гривень.

Комунальний автопарк Богодухівської громади

Автопарк комунальників

На Комплексі з управління комунальними відходами встановили нову сортувальну лінію (4 мільйони 200 тисяч гривень) та модернізували існуючу (700 тисяч гривень), придбали гусеничний бульдозер (5 мільйо­нів 400 тисяч гривень), автомобільні ваги (777 тисяч гривень), сонячну установку для власного споживання (1 мільйон 300 тисяч гривень), генератори та інше технологічне обладнання для забезпечення безперебійної роботи об’єкта.

КП «Богодухіввода» веде будівництво нової гілки водогону в Богодухові протяжністю 6 кілометрів. Це дозволить забезпечити безперебійним централізованим водопостачанням мешканців верхньої частини міста.

Перші в області

Гордість Богодухівської громади – альтернативні джерела живлення та сонячні станції. Вони є не лише на комунальних підприємствах та установах, а й на приватних підприємствах та домогосподарствах. За рік установили 12 сонячних станцій загальною потужністю близько 200 кВт.

Завдяки впровадженню сучасних технологій зменшено споживання енергії, зокрема, для обслуговування водних свердловин КП «Богодухіввода». Наразі частка «зеленої» енергії в тарифі на воду складає понад 50 %. Саме завдяки цьому тариф на воду для населення залишається таким, яким був до повномасштабного вторгнення – 29 гривень 26 копійок.  

– За цей час удалося збільшити потужність сонячної станції на Богодухівській центральній районній лікарні з 30 до 50 кВт. Завдяки цьому забезпечено безперебійну роботу медичної установи навіть в умовах блекаутів, а також отримано 90 тисяч кВт/год економії електроенергії (понад 720 тисяч гривень). Пишаємося тим, що саме наша лікарня стала першою в Харківській області, яка є повністю автономною в питаннях забезпечення електроенергією, – ділиться керівник Богодухівської громади.

Стосовно медицини, то останнім часом у лікарні капітально відремонтували неврологічне відділення, пральню і придбали сучасні пральні машини. У підвальному приміщенні облаштували укриття, обладнали кабінет доступності для гінекологічного огляду жінок з обмеженими можливостями. Загалом медичне обладнання купили на майже 18 мільйонів гривень.

– Сьогодні продовжується робота щодо відкриття відділення реабілітації на 20 ліжок для цілодобового перебування пацієнтів. Це дасть змогу забезпечити реабілітацію пацієнтів з неврологічними та посттравматичними захворюваннями в умовах стаціонару. Такі зміни у матеріально-технічній базі лікарні дозволять суттєво підвищити діагностичні та лікувальні можливості Богодухівської ЦРЛ, покращити доступність медичної допомоги, – зазначає Богодухівський міський голова.

Медпрацівники Богодухівської громади

За останній час у Богодухівській ЦРЛ відбулася низка позитивних змін, зокрема капітальний ремонт неврологічного відділення та придбання дороговартісного медобладнання.

Працює бізнес

У Богодухівській громаді продовжує розвиватися бізнес. Зокрема, відкрилися два супермаркети у Богодухові – «Посад» та «Рулька». Незважаючи на війну, перебої в електропостачанні та дефіцит робочих кадрів окремих професій, у ТГ забезпечено сталу роботу промислових та сільськогосподарських підприємств.

Аграрії успішно провели весняно-польові роботи та завершили збирання ранніх зернових культур. Цього року господарствами зібрано понад 40 тисяч тонн, у тому числі майже 36 тисяч тонн озимої пшениці. Через несприятливі погодні умови середня врожайність ранніх зернових склала 36 ц/га, що нижче, ніж очікувалося. 

Талановита молодь

Богодухівська громада ефективно співпрацює з міжнародними організаціями. Яскравим прикладом цієї роботи є створення трьох цифрових освітніх центрів «СпівДія заради дітей» на базі Богодухівських ліцеїв № 2 та № 3 та Гутянського ліцею. На базі Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості створили дитячу точку «Спільно». Це дає можливість школярам отримувати безперервний доступ до дистанційної освіти, безоплатно користуватися необхідною технікою для навчання тощо.

– Ця робота є прикладом ефективного залучення інвестицій. Ремонт приміщень, оснащення цих центрів проведено за кошти ЮНІСЕФ. Ми все це робимо, бо молодь – найкраща інвестиція нашої громади, – підкреслює Володимир Бєлий.  

Учнівська молодь громади протягом 2023/2024 навчального року брала участь у різних всеукраїнських олімпіадах, де посідала призові місця. 19 цьогорічних випускників за високі досягнення у навчанні нагород­жені золотими медалями і 4 випускники – срібними. А 17 учнів відзначені стипендією «Юні таланти Богодухівської громади».

Звитяги у культурі та спорті

За словами Богодухівського міського голови, у громаді не забувають такі сфери, як спорт і культура. Їх фінансують не за залишковим принципом, а планово. Наприклад, цьогоріч модернізували Вінницько-Іванівську та Матвіївську бібліотеки-філії. Як розповідають у міськраді, за рік осучаснюються дві-три бібліотеки. Все це йде за планом, аби згодом усі вони відповідали вимогам сьогодення.

Клубними працівниками з початку року проведено майже 500 культурно-мистецьких заходів у режимі онлайн з нагоди державних, професійних та народних свят, відзначення ювілейних дат тощо.

Спорт також є невід’ємною частиною життя громади. Місцеві футболісти перемогли у всеукраїн­ських змаганнях «Кубок Ліги» з футзалу серед юнацьких команд у Львові. Вдало виступають вихованці відділень боксу і кікбоксингу Богодухівської ДЮСШ, секції тейквондо, які посідали перші та призові місця на міжнародних і всеукраїнських змаганнях. Щомісяця проводяться змагання з шахів.

Вдало виступає на чемпіонаті Харківської області з футболу серед аматорів футбольна команда «NIKA SMK Богодухів». Після 10 турів вона впевнено посідає другу сходинку турнірної таблиці, відстаючи від лідера першості лише на одне очко.

NIKA SMK Богодухів

Футбольна команда «NIKA SMK Богодухів» вдало виступає в чемпіонаті Харківщини серед аматорів: впевнено йде другою, відстаючи від лідера першості лише на одне очко.

Весною за підтримки Благодійного фонду Дениса Парамонова у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості відкрили відремонтовану за європейськими стандартами спортивну залу єдиноборств. Володимир Бєлий зазначає, що це приклад дієвого взаємовигідного соціального партнерства між міською владою та бізнесом.

Підтримка мобілізованих

Всебічно надається соціальна допомога жителям Богодухівської громади. Завдяки плідній співпраці з міжнародними організаціями та благодійними фондами людям видають гуманітарну допомогу, забезпечують деревиною тощо.

З початку року місцевим і ВПО, які опинились у складній життєвій ситуації, виплатили майже 1 мільйон 500 тисяч гривень одноразової грошової допомоги. Створено житловий фонд для тимчасового проживання переселенців. Також у 2024 році забезпечена житлом родина загиблого Героя.

– Саме завдяки мужності і відданості наших захисників ми маємо змогу жити і розвиватися, тож найбільша увага і вдячність спрямовуються на захисників і захисниць та їхні родини. Чи не найпершими в області депутати Богодухівської міської ради ухвалили рішення щодо виплати кожному мобілізованому з громади по 50 тисяч гривень. За першу половину цього року таку допомогу виплатили 62 мобілізованим на суму 3 мільйони 100 тисяч гривень. До цієї ініціативи міської ради долучилися і деякі місцеві підприємці, які своїм мобілізованим працівникам виплачують від 30 до 50 тисяч гривень. Допомогу від 15 до 30 тисяч гривень отримують від міської ради поранені захисники. За півріччя ця сума склала майже 900 тисяч гривень, – каже очільник Богодухівської громади.

Відповідно до Комплексної програми підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській громаді надається грошова допомога в розмірі прожиткового мінімуму дітям загиблих до досягнення ними повноліття. За півріччя така допомога надана 41 дитині на понад 750 тисяч гривень. На центральному кладовищі облаштовується Алея Героїв, а в центрі міста – Алея пам’яті.

Володимир Бєлий високо оцінює і волонтерський рух у громаді. Люди донатять, організовують збір коштів, закуповують необхідне для військових, готують смаколики, плетуть захисні сітки тощо.

Волонтери Богодухівської громади

З початку повномасштабної війни жителі Богодухівської громади донатять, готують смаколики, плетуть захисні сітки тощо

– Щиро вдячний кожному, хто долає труднощі, тримає свій фронт і продовжує в цей надскладний період жити, творити, вчити, лікувати, рятувати, любити і розвивати рідний край. Вважаю, що минулий рік ми провели на рівні – досягли своїх найголовніших цілей. Завдяки нашим відважним захисникам ми й надалі згуртовано робитимемо нашу громаду кращою, – зазначає Володимир Бєлий.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися