У Красноградському районі стартувало навчання у змішаній формі
Красноградський район – єдиний у Харківській області, що не входить до зони можливих бойових дій. У серпні цього року Рада оборони регіону дозволила там офлайн-навчання за умови, що в закладі є хоча б найпростіші укриття, які відповідають державним будівельним нормам. Так офлайн-навчання відновили в 14 закладах освіти.
58 % дітей району розпочали очне навчання
Виключення Красноградського району із зони активних або можливих бойових дій дало змогу розпочати офлайн-навчання в освітніх закладах з наявними укриттями, які відповідають вимогам ДБН. Тож у 12 школах майже 4000 учнів повернулися за парти, а 2 заклади дошкільної освіти розпочали заняття з дітьми.
– Діти можуть розпочати офлайн-навчання лише за згодою батьків. Відтак 58 % дітей району вже розпочали очне навчання, заяви від батьків продовжують надходити. Дякую педагогічним колективам Красноградщини, що, попри постійну загрозу обстрілів, надаєте нашим дітям якісні знання. А також районній адміністрації за облаштування укриттів та створення навіть «під землею» комфортних умов для навчання. Вперше з початку повномасштабного вторгнення діти побачили своїх вчителів та однокласників не з екранів планшетів, – зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Школярі, батьки яких не захотіли, щоб діти відвідували школу, та ті, які виїхали за кордон, будуть навчатися дистанційно. За словами начальника Красноградської районної військової адміністрації Віктора Войтенка, наступного тижня у Краснограді повинні запрацювати ще дві школи.
– Перш ніж розпочинати навчання, ми проводили опитування серед батьків, і більш ніж половина відповіли, що хочуть, щоб діти повернулися за парти. Укриття ми повністю відремонтували, щоб вони відповідали усім нормам, там є все необхідне. Зараз держава виділила субвенцію на будівництво укриттів у Наталинській, Зачепилівській, Старовірівській громадах. На жаль, зараз там немає укриттів, тому нині вони не охоплені офлайн-навчанням. Але ми дуже сподіваємося, що вже з наступного року діти підуть до школи і в цих громадах. У перший день навчання дітки були дуже раді, що побачили друзів та вчителів. Це ж вони майже чотири роки не були у школі, їм дуже не вистачає соціуму, спілкування, – зауважив Віктор Войтенко.
Освітяни розповіли, що також сумували за офлайн-навчанням, адже дистанційна освіта продовжується ще з пандемії COVID-19.
– Я можу підійти до кожної дитини, допомогти записати правильно, як потрібно тримати ручку, сидіти за робочим столом. Так, як вчитель, цього ніхто не пояснить. І ми дуже раді, що повернулися, сіли за парти, – поділилася враженнями від офлайн-навчання вчителька початкових класів одного з навчальних закладів Красноградського району Вікторія Піддубна.
Будується 6 підземних шкіл
Згідно з рішенням Ради оборони, громади Красноградського району можуть самостійно ухвалювати рішення про формат навчання. Водночас обласна військова адміністрація працює над створенням безпечного освітнього середовища в інших районах Харківщини. Так нині в регіоні тривають будівництво 6 підземних шкіл та розробка ще 16 таких проєктів. Олег Синєгубов перевірив хід будівельних робіт у Лозівському та Харківському районах.
У Харківському районі в посиленому режимі триває будівництво захисної споруди при одному з навчальних закладів. Укриття дасть змогу проводити офлайн-навчання для 300 учнів у дві зміни. Також будівлю зможуть використовувати як бомбосховище для місцевих мешканців. Адже зараз у селищі, де будують захисну споруду, немає жодного укриття – ні для жителів, ні для держорганів та установ, розташованих у центрі населеного пункту.
– Підземна школа має стати однією з найбільш захищених у Харківській області, адже цей об’єкт важкий з точки зору інженерії та будівництва. Багато нюансів, інклюзії, ліфти, енергетика, електрика, автономність, яка не на поверхні, а саме у сховищі. Плануємо завершити усі роботи вже в листопаді. Після того, як здамо об’єкт, адміністрація навчального закладу визначатиме, коли розпочинати освітній процес офлайн або у змішаній формі, – зазначив начальник Харківської ОВА.
Будують підземну школу і в Близнюківській громаді. Проєктом передбачено, що навчальний заклад стане опорним і зможе вмістити більш ніж 1000 дітей з населених пунктів громади. Нині підрядники завершують роботи з риття котловану. Учнів з південної частини громади планують підвозити автобусами. У серпні Близнюки отримали дев’ять автобусів та чекають ще два.
У Лозівській громаді підрядники продовжують риття котловану, але не вкладаються у визначені терміни.
– Дане питання детально опрацьовуватимемо. Або підрядники будуть нарощувати темпи, або будемо ініціювати розірвання договорів, тому що вони не встигають до кінця поточного року виконати поставлені задачі, освоїти кошти й збудувати об’єкт, – наголосив Олег Синєгубов.
Раніше ми писали, що уряд виділив понад 2 мільярди гривень на облаштування захисних споруд у закладах освіти Харківської області. Наразі вже розроблено 48 проєктно-кошторисних документацій, з них 24 – щодо будівництва захисних споруд, ще 24 – щодо капітального ремонту таких об’єктів. Також триває будівництво другої в Україні фабрики-кухні, що на першому етапі забезпечить гарячим харчуванням 43 заклади освіти Лозівської та Близнюківської громад.
Харківщина серед лідерів за фінансуванням освітніх проєктів в Україні — Оксен Лісовий
Технопарки та стартапи: нові можливості для студентів та науковців Харківщини
Харківщина долучилася до Коаліції шкільного харчування
Смартфон з нуля: у Харкові літніх людей вчать «правилам життя» у цифровому світі