Припинення війни в Україні: у Трампа заговорили про новий «дедлайн» у 100 днів
Напередодні інавгурації Дональд Трамп заявив про намір зустрітися з володимиром путіним, щоб обговорити завершення війни в Україні. Проте наразі немає ознак того, що президент росії готовий на будь-які поступки.
Як повідомляє «Слобідський край» про це йдеться у матеріалі The New York Times.
Майбутній спецпредставник з питань України Кіт Келлог зазначив, що команда Трампа хоче встановити 100-денний термін для створення стійкого й надійного рішення, яке дозволить завершити війну та зупинити кровопролиття.
- Встановімо це на 100 днів, щоб переконатися, що рішення надійне, воно стійке, і що ця війна закінчиться, щоб ми зупинили бійню, - сказав він у коментарі.
Можливі умови угоди
Що може бути передбачено в угоді? Більшість офіційних осіб, як із команди Байдена, так і з команди Трампа, в приватних розмовах визнають, що Росія, ймовірно, збереже контроль над близько 20% території України, яку вона наразі окупує. Це може стати основою для перемир'я, подібного до угоди, яка формально завершила Корейську війну в 1953 році, але не принесла остаточного миру.
Найважчим аспектом будь-якої угоди стане гарантія безпеки. Хто забезпечить, що володимир путін не використає припинення бойових дій для переозброєння, набору та навчання нових сил, а також повторного вторгнення, врахувавши уроки останніх трьох років?
Позиція США та України
Радник президента Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація витратила минулий рік на «створення архітектури» для гарантування безпеки України. Проте президент України Володимир Зеленський ставиться до цього скептично. Він нагадує, що безпекові гарантії, надані Україні в рамках Будапештського меморандуму 1994 року, виявилися неефективними. На думку Зеленського, лише повноцінне членство України в НАТО може стримати Росію від нових агресивних дій.
- Це не лише в інтересах України, але й усієї Європи. Росія здатна окупувати будь-яку країну Європи, — підкреслив Зеленський під час нещодавніх виступів.
Роль міжнародної спільноти
У рамках можливої угоди обговорюється залучення європейських миротворчих сил, які можуть очолити Велика Британія, Німеччина та Франція. Проте ключове питання — чи буде Сполучені Штати продовжувати надавати Україні розвіддані, зброю та підтримувати її можливості завдавати ударів поблизу власних кордонів. Хоча Дональд Трамп висловлював підтримку такій політиці, його віцепрезидент Джей Ді Венс відкрито критикував продовження військової допомоги Україні.
Своєю чергою росія наполягає на ширшій угоді, яка включала б виведення американської зброї та військ з Європи. Дональд Трамп наразі утримується від коментарів щодо цих вимог.
Майбутнє мирної угоди залежить від готовності всіх сторін до компромісів. Для України та її союзників ключовим питанням залишається створення реальних безпекових гарантій, які забезпечать тривалий мир і стримають агресію Росії. Водночас контури угоди, запропонованої командою Трампа, поки що виглядають туманно, залишаючи більше запитань, ніж відповідей.
Нагадаємо, на думку колишнього спецпредставника США з питань України Курта Волкера, Києву не варто непокоїтися через можливі контакти Трампа з путіним.
Пенсіонер підірвався на «пелюстці» у селі Харківської області, коли їхав велосипедом додому
Обстріляли будинок єдиної медсестри, яка обслуговує жителів села Гур'їв Козачок: чи виїде вона
Біля Вовчанська ворог шість разів штурмував позиції ЗСУ: втрати окупантів
Удар «Іскандером» і пожежі: росіяни атакували Харківщину