Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Підвищити зарплату викладачам: на Харківщині опікуються тим, як зберегти кадровий потенціал вишів

11.12.2024 13:50
Розширене засіданні Вченої ради ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Фото: Харківська обласна рада
Розширене засіданні Вченої ради ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Фото: Харківська обласна рада

У Харківській області вважають за необхідне підвищити заробітну плату у вищих навчальних закладах прифронтових регіонів, щоб зберегти їх кадровий потенціал.

Про це передає кореспондент «Слобідського краю» з посиланням на президента Української асоціації районних та обласних рад, голову Харківської обласної ради Тетяну Єгорову-Луценко, яка розповіла про участь у розширеному засіданні Вченої ради Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, де були також присутні генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти i науки України Олег Шаров та керівники закладів вищої освіти регіону.

Керівниця обласної ради повідомила, що учасники зустрічі обговорили актуальні питання фінансування вищої освіти та позиціонування Харківщини в системі підготовки фахівців.

– Глибоко переконана: якщо ми хочемо зберегти кадровий потенціал вищої школи Харківщини, то неодмінно маємо подбати про справедливу заробітну плату працівників закладів освіти, – заявила Тетяна Єгорова-Луценко.

Як зазначив під час розширеного засідання Вченої ради голова Спілки ректорів Харківської області, ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко, вищі навчальні заклади Харкова, попри складні умови, спричинені повномасштабною російською агресією, залишають за собою провідні позиції у вищій школі України.

– Те, що іноземці навчаються в харківських вишах, свідчить про якість підготовки у наших закладів. Вони йдуть до нас, станом на поточний рік 24 % іноземців навчаються саме у харківських закладах вищої освіти. Харків, попри війну, має дуже потужний науковий та освітній потенціал, який необхідно використовувати та підтримувати, в тому числі й на державному рівні, – наголосив Володимир Пономаренко.

Про особливості реформування та основні зміни в сфері вищої освіти присутнім повідомив Олег Шаров. Він вказав на актуальну потребу впровадження та розширення комбінованої освіти зі збільшенням навчання у форматі офлайн, але за умови організації безпеки. Представник міністерства також зауважив, що дорожчання навчання за контрактом певною мірою може компенсувати програма державних грантів, на участь в якій має право значний відсоток абітурієнтів.

– Ми розрахували, що цього року державні гранти могли отримати 16 103 здобувачі освіти, які навчаються у 250 навчальних закладах. З міністерством уклали відповідні договори 196 навчальних закладів. Із загальної кількості понад 16 тисяч абітурієнтів дві тисячі здобувачів не отримали пропозиції про надання грантів. 1023 з них вступили до ЗВО, які не уклали договір, і ще близько тисячі – ті, хто здобуває не першу освіту або паралельно навчається у кількох навчальних закладах, – зазначив Олег Шаров.

Він додав, що за підсумками вступної кампанії 2024 року Харківська область посідає п’яте місце за кількістю отриманих грантів на навчання.

Раніше «Слобідський край» яким на Харківщині бачать майбутнє реформи місцевого самоврядування.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися