Підсумки розмови Трампа і путіна: відмова від перемир’я та нові ультиматуми Україні
Під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 18 березня володимир путін відкинув ідею 30-денного припинення вогню.
Як повідомляє «Слобідський край» із посиланням на «Європейську правду», про це йдеться у повідомленні на сайті кремля.
путін знову поклав на Україну відповідальність за можливий зрив запропонованого США повного припинення вогню на 30 днів. Серед своїх вимог він назвав «зупинку примусової мобілізації в Україні та переозброєння ЗСУ», а також заявив про нібито «варварські злочини» українців у курській області рф.
«Ключовою умовою для недопущення ескалації конфлікту та роботи в напрямку його вирішення політико-дипломатичним шляхом має стати повне припинення іноземної військової допомоги та надання розвідувальної інформації Києву», – зазначено у повідомленні кремля.
Водночас путін погодився на пропозицію Трампа про відмову сторін «від ударів на 30 днів по об’єктах енергетичної інфраструктури» і віддав відповідний наказ російським військовим.
Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social написав, що його телефонна розмова з путіним «була дуже доброю і продуктивною».
«Ми домовилися про негайне припинення вогню на всіх об'єктах енергетики та інфраструктури, маючи на увазі, що будемо швидко працювати над повним припиненням вогню і, врешті-решт, над завершенням цієї жахливої війни між росією та Україною», – додав він.
Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність припинити удари по енергетиці, однак наголосив, що росія готує нові наступальні операції на кількох напрямках. Він вважає вимоги кремля щодо відмови від мобілізації та припинення західної військової допомоги спробою послабити українську армію.
«Путін бере чутливу тему та піднімає питання мобілізації. Що за цим ховається? Послаблення української армії. Справа не в мобілізації, а в тому, щоб кількість українських військових зменшувалася», – заявив Зеленський.
За його словами, така стратегія кремля не нова, оскільки подібні заяви звучали ще на початку повномасштабного вторгнення.
«Цей ультиматум існував ще на початку війни. Він не змінився – змінює поняття, але не зміст», – підкреслив Президент.
Також Зеленський зазначив, що путін маніпулює темою розвідки та постачання зброї, адже розуміє, що саме цей аспект може бути важливим для переговорів зі США.
Нагадаємо, під час пленарного засідання у Страсбурзі Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію про підтримку України після трьох років повномасштабної російської агресії.
Армія рф готує весняний наступ на Харківщину та Сумщину – Зеленський
Сигарети в Україні знову подорожчають: що передбачає новий закон про акцизи
Пентагон: США відновили військову допомогу та обмін розвідданими з Україною
Боєприпаси HIMARS та протитанкова зброя: США поновили постачання зброї Україні