Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Їдальні, лазня, пилорама — яка державна власність на Харківщині піде з молотка

06.06.2018 15:11
Фото:Hyser
Фото:Hyser
Урядовці дали старт прозорому продажу малих державних, зокрема, комунальних підприємств. Сотні об’єктів: бази відпочинку, пилорами, будинки, цехи, у тому числі Харківщини, невдовзі підуть із лотка.

Розпродаж державного майна наближається. У вівторок, 5 червня, набули чинності затверджені Кабінетом Міністрів України правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній із значною часткою державного капіталу. Таким чином, була повністю сформована нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації.

Вона відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Згідно з Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, продаватимуться об’єкти державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50 % статутного капіталу яких належать державі). При цьому вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 мільйонів гривень. Усе, що більше (23 об‘єкти) - це велика приватизація і буде продаватись інвестиційними радниками.

- Уперше в історії країни «мала приватизація» буде відбуватись виключно на відкритих електронних аукціонах, - прокоментував подію перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. – У найближчі тижні мають з’явитися перші лоти в системі.

Максим Нефьодов нагадав, що Фонд державного майна України (ФДМУ) вже визначив перелік з понад 600 підприємств, які планується виставити на продаж в рамках малої приватизації цього року. Перелік містить об’єкти по всій країні. Крім того, очікується, що на аукціони мають бути виставлені сотні об’єктів комунальної власності.  

У міністерстві заявили, що фіксують зацікавленість від бізнесу щодо окремих лотів малої приватизації й прогнозують значну конкуренцію, а отже й вигідну для держави ціну.

Серед затверджених об’єктів: бази відпочинку, будівлі і учбовий комбінат на Одещині, лікарня, цехи і кафе на Львівщині, піонерський табір, автостоянка і газове господарство на Миколаївщині тощо.

На Харківщині це — серед об’єктів соціально-культурного призначення: їдальні у Краснокутському, Харківському районі, Куп’янську, лазне-пральний комбінат у селі Городнє Краснокутського району, майновий комплекс бази відпочинку «Росінка» Вовчанського району та інші. Серед об’єктів незавершеного будівництва, законсервованих об’єктів: три одноквартирні житлові будинку у селі Червона Хвиля Барвінківського району, газорозподільний пункт у Люботині, 32-квартирний житловий будинок у селі Пришиб Балаклійського району, пилорама в Одноробівці Золочівського У переліку державних пакетів акцій (часток) господарських товариств та інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності району та інші містяться, зокрема, АТ «Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» у Харкові та єдиний майновий комплекс колишнього Харківського державного сільськогосподарського іподрому.

Повний перелік об'єктів малої приватизації дивіться тут.

Наразі завершуються тестування нових процедур в електронній системі. Наступний крок - це оголошення акредитації електронних майданчиків, яке відбудеться найближчим часом.

Читайте також: В області виявили об’єкти культурної спадщини та поселення доби бронзи

Автор:
Тетяна Василець

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися