Якою буде монетизація проїзду на Харківщині
Наразі місцеві органи влади Харківщини визначаються, в якій формі вони забезпечуватимуть монетизацію пільги на проїзд — готівковій чи безготівковій. За даними Департаменту соціального захисту ХОДА, в області нараховується близько 130 тисяч осіб, які мають право на безкоштовний проїзд. Однак у цю цифру не включені пенсіонери.
— Взагалі сьогодні не зрозуміло, як з цією категорією (пенсіонери. – Ред.) громадян бути. Бо в одному із законів прописано, що вони втратили право на пільговий проїзд, але згідно з постановою КМУ це право вони мають, — зазначив під час зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області директор Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, яка набирає чинності з 1 червня, встановлено єдиний соціальний стандарт — 30 поїздок на місяць. Кількість поїздок може бути й більшою, все залежатиме від фінансових можливостей конкретної громади. Наприклад, Харків наразі забезпечує пільговим проїздом 25 категорій населення — 700 тисяч осіб.
За підрахунками Департаменту соцзахисту ХОДА, 30 поїздок одного пільговика на Харківщині коштуватиме бюджету громади 130 гривень на місяць. До кінця року регіону потрібно передбачити 65 мільйонів 520 тисяч гривень (без урахування пенсіонерів).
Читайте також: Сучасну амбулаторію із житлом для лікаря відкриють у Зміївському районі
Юлія Міронюк
Смартфон з нуля: у Харкові літніх людей вчать «правилам життя» у цифровому світі
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді
Кого з пенсіонерів можуть позбавити пенсій у 2025 році
Кого з пенсіонерів можуть позбавити 2300 грн виплат