«Він знаходить те, що ніхто б не знайшов»: історія тероборонівця
«Мародер» – сапер Ізюмського окремого батальйону територіальної оборони. Свій трохи незвичний для військового псевдонім він отримав, оскільки знаходить на ворожих позиціях те, що ніколи б не знайшов ніхто інший.
Про це повідомляє медіа «Слобідський край».
За весь час своєї служби «Мародер» знайшов два дрони, кілька ящиків детонаторів і накольників, радянський реактивний вогнемет «Шмель», кілька котушок дроту для польового телефона, новеньку російську сумку скидання, магазин з-під РПК і десятки патронів та гранат. У батальйоні зазначають, що вже втомилися ставити всі знахідки на баланс.
Як розповідають у Харківській окремій бригаді територіальної оборони, за кожною зі знахідок – своя історія. Дрони «Мародер» знайшов під час розмінування, дріт – під час мінування. Детонатори й накольники витяг прямо з-під носа у ворога з підбитої техніки.
Реактивний вогнемет «Шмель» був знайдений на колишніх позиціях механізованої бригади, а російський магазин з-під РПК – прямо під зруйнованим кіоском, біля якого пройшло вже кілька батальйонів солдатів. Кілька батальйонів пройшло, його відділення пройшло, а побачив і підняв саме «Мародер».
Котушки військовий знайшов, коли пройшов по дроту польового телефона кілька кілометрів нескошеною пшеницею. Російську сумку скидання взяв у бліндажі, в який усі боялися лізти, бо думали, що він замінований.
Патрони й гранати, як їх називає «Мародер», «дрібні трофеї», тероборонівець знаходить ледь не через день. А ось монету доби російської імперії, яку знайшов під час роботи з міношукачем, військовий залишив. Каже: «Хай буде на згадку».
У батальйоні зазначають, що «Мародер» відрізняється рідкісною удачею. В одній з безіменних посадок з ним сталося те, чого боїться кожен сапер. Він працював за переднім краєм трохи далі від основної групи та нарвався на пастку ворога.
– Я чую «клац» і розумію – це від запалу гранати відірвалася чека. Значить, розтяжка. Я впав, закрив руками шию, воно бахнуло. Встав, дивлюся – кров на руці, кров на коліні. Отже, думаю, усе добре. Встав і пішов собі до своїх, обережненько, щоб не зачепити нічого, – згадує «Мародер».
Тоді кілька уламків пробили військовому майже все, що можна пробити. Лікарі зазначають, що поранення такої тяжкості бувають раз на десять тисяч пацієнтів.
У батальйоні тероборони кажуть, що «Мародер» уміє зберігати рівновагу та уважність і, попри все, вчиняє так, як мусить.
– Там, де інші поспішають та нервують, цей хлопець робить свою роботу спокійно, і тому він знаходить те, що ніколи б не знайшов ніхто інший,– пояснюють в Ізюмському окремому батальйоні.
Раніше ми писали про Дениса з позивним «Кеп» – військовослужбовця Чугуївського окремого батальйону територіальної оборони. До повномасштабної війни був працівником агропідприємства на Зміївщині, а також брав участь в АТО та ООС.
А також про «Хіміка» – офіцера 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан». З початку повномасштабної війни він добровільно приєднався до лав Національної гвардії.
Та про нацгвардійця Валентина на псевдо «Шелбі», який служить у 3-й бригаді оперативного призначення «Спартан» із січня 2023 року. За цей час він встиг пройти через важкі бої в Бахмуті, поранення та повернення в стрій.
Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.
Прикордонник розповів про бої у Вовчанську
Військові зможуть самі обрати, хто отримуватиме їхні кошти у разі зникнення чи полону – ВР
Захист від КАБів, забезпечення світлом та евакуація: Зеленський провів нараду на Харківщині
Допомога військовим та ветеранам в Україні: перелік корисних номерів