Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Оформлення опіки чи піклування над дитиною: актуальна інформація

07.03.2024 14:21
Зображення: legalaid.gov.ua/
Зображення: legalaid.gov.ua/

Мінреінтеграції оприлюднило роз’яснення стосовно того хто має право стати опікуном чи піклувальником для неповнолітніх дітей.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край», посилаючись на офіційний ресурс Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

У повідомленні сказано, що оформлення опіки роблять як правило родичі. До повноліття дитини вони стають її законними представниками. Термін «піклування» застосовується для дітей від 14 до 18 років. 

- Опікуном чи піклувальником можуть стати родичі дитини (з урахуванням особистих відносин та можливості виконувати обов’язки) або людина з повною цивільною дієздатністю. До їх призначення опіку над дитиною здійснює відповідальний орган опіки та піклування. Над дітьми, які перебувають у спеціалізованих закладах освіти, охорони здоров’я чи соціального захисту, опіку або піклування здійснює цей заклад, - йдеться у роз’ясненні. 

Міністерство також наводить етапи оформлення опіки чи піклування: 

1. Збір та подання документів до Служби у справах дітей. 

2. Перевірка документів та житлових умов (до 5 днів). 

3. Навчання кандидатів в опікуни, які не є родичами дитини (курс 72 години). 

4. Винесення на розгляд Комісії із захисту прав дітей рішення про доцільність бути опікуном/піклувальником для конкретної дитини. 

5. Підготовка рішення органу опіки та піклування. 

6. Прийом дитини у родину. 

Зауважимо, що в Україні на час дії воєнного стану спрощена процедура всиновлення або встановлення опіки для дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме. 

Застосувати цю форму опіки, яка отримала назву «тимчасове влаштування» мають право особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (в тому числі хрещені батьки). Для цього їм потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання. 

Раніше «Слобідський край» описав покрокову інструкцію,  як житель Харківщини може звернутися до омбудсмена.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися