Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

На Харківщині зміцнюють матеріально-технічну базу лікарень

25.01.2024 16:52
Фото: Харківська обласна рада
Фото: Харківська обласна рада

Харківська область продовжує забезпечувати умови, щоб, попри війну, лікарі могли повноцінно працювати, а жителі регіону та військові – отримувати якісні медичні послуги.

Центр реабілітації відновлює роботу

Так, у Харкові відновлюють роботу Науково-клінічного центру протезування та реабілітації. На початку повномасштабного вторгнення та впродовж весни-літа 2022 року Центр постійно перебував під російськими обстрілами. В результаті установа припинила роботу.

А минулого року депутати ухвалили рішення щодо надання згоди на прийняття єдиного майнового комплексу в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області. Це дасть можливість залучити додаткові кошти, необхідні для розвитку підприємства і зменшення навантаження на бюджетне фінансування, зазначають в облраді. Центр буде міжрегіональним, адже й раніше туди приїжджали люди з усієї країни.

центр протезування та реабілітації

– Функціонування Центру на Харківщині є вкрай необхідним у сучасних реаліях воєнного стану. Центр реабілітації та протезування має потужний потенціал – сучасне обладнання, колектив професійних, досвідчених лікарів. Наша мета – гарантувати послуги реабілітації та протезування нашим захисникам і жителям регіону. Відновивши роботу закладу, ми забезпечимо послугами реабілітації та протезування пацієнтів не лише з Харківської області, але й інших областей, фактично зі всієї східної частини України, – зазначає Тетяна Єгорова-Луценко.

На наступній сесії обласної ради будуть обговорювати питання щодо техніко-економічного обґрунтування.

– Зараз, завдяки командній роботі злагодженого колективу Центру, обласної ради, міської ради та ХОВА, Центр уже починає відновлювати свою роботу, надаючи послуги пацієнтам за своїм профілем, – зауважує очільниця обласної ради.

Центр реабілітації

Продовжується оптимізація медичної галузі

Матеріально-технічна база обласних закладів охорони здоров’я має бути не гірше, ніж у приватних лікарнях, зазначає Тетяна Єгорова-Луценко. Днями вона відвідала Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини.

– Вирішила особисто відвідати комунальні підприємства області, щоб розуміти, що відбувається на місцях. Цей Центр працює багато років, залучені висококваліфіковані фахівці, надаються послуги на високому рівні, але в закладі потрібно провести деякі роботи – оновити матеріально-технічну базу. Це питання дуже важливе, адже мова йде про жінок і дітей. Центр займається безпосередньо допомогою жінкам, які не можуть завагітніти та потребують медичної допомоги, – говорить Тетяна Єгорова-Луценко.

Нещодавно заклад приєднали до Міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру – центру рідкісних (орфанних) захворювань. Це дало змогу розширити спектр медичних послуг та консультацій.

– Фактично створено закритий цикл: звертаючись до генетичного центру за необхідністю, пацієнток направляють до Центру планування сім’ї. Найперше, що має зробити обласна рада як засновник, це покращити матеріально-технічну базу, хоча б частково, та знайти необхідне фінансування. Пацієнти, які приходять сюди, мають отримати умови не гірші, ніж у приватних закладах, – додає очільниця облради.

За рік заклад приймає до 18 тисяч пацієнтів. Наразі фахівці надають послуги за такими напрямами:

  • невиношування вагітності;
  • гормональні порушення;
  • запальні процеси;
  • жіноче та чоловіче безпліддя;
  • гінекологічні захворювання у дівчаток від 0 до 18 років.

Також у Центрі проводять діагностику та лабораторні дослідження.

центр планування сім’ї та репродукції людини

Нове обладнання для офтальмологів

Попри повномасштабну війну, медзаклади Харківщини продовжують забезпечувати новим обладнанням. Так, в офтальмологічному відділенні обласної лікарні встановили новий апарат.

– Обладнання такого рівня у відділенні ніколи не було. Тепер лікарі зможуть надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам з катарактою, глаукомою, ускладненнями цукрового діабету тощо. Нагадаю, що у планах – повністю відновити програму з лікування катаракти за бюджетний кошт для жителів Харківщини й переселенців. Цю ініціативу з керівництвом медичного закладу та відділення ми обговорювали 5 місяців тому, – говорить голова Харківської обласної ради.

Наразі справа за тим, щоб з обласного бюджету виділити кошти на комплекти витратних матеріалів для операцій. Також для відділення придбано сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє не лише прискорити діагностику, але й поставити більш точний діагноз.

офтальмологічне відділення

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися