Держава стримуватиме ціни на ліки
Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія та Латвія).
«Обсяги закупівель життєво необхідних ліків у медзакладах зростають. Відповідно, знижуються і витрати з кишень пацієнтів. Заразом на деякі лікарські засоби з Нацпереліку фармвиробники необґрунтовано завищують ціни. Отже, очевидно, що ця ситуація потребує регулювання державою цін на такі препарати», – пояснив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик
У Національному переліку є дуже популярні препарати. Їх близько 60 з 427, і вони у грошовому вимірі становлять близько 80 % від загального обсягу закупівель у регіонах. Експерти переконані, що запровадження регулювання саме на ці препарати дозволить медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Таким чином, пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування у стаціонарі.
Ціни на 23 діючі речовини вже регулюються через урядову програму реімбурсації «Доступні ліки». Для ще 30 препаратів МОЗ України планує вже цього року запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення.
Читайте також: Понад 10 тисяч правоохоа Харонців працюватимуть нрківщині у день виборів
У селі Куньєвської громади запрацювала мобільна аптека
Коломак виділяє понад 200 тисяч гривень на пільгові медикаменти
У селах Старосалтівської громади працюватимуть лікарі та пересувна аптека: графік роботи
Старосалтівською громадою курсуватиме мобільна аптека: графік по селах