Як реформа вплинула на зарплату лікарів «первинки» Харківщини
У Харкові відбулася розширена нарада Управління охорони здоров’я ХОДА. Під час заходу було підбито проміжні підсумки реформи.
Одними з перших розпочали отримувати фінансування за новими умовами центри первинної медико-санітарної допомоги Вовчанського та Чугуївського районів, а також Нововодолазької селищної ради.
— Як стверджують керівники цих закладів охорони здоров’я, їх фінансування збільшилось майже на 40 %, що дозволило вирішити питання підвищення заробітної плати персоналу та зміцнити матеріально-технічну базу, — підкреслив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Про досвід роботи колективу в умовах реформи розповіла головний лікар КНП «Центр медико-санітарної допомоги Нововодолазького району» Людмила Мороз. Заклад було створено в січні 2018 року, а в лютому він отримав ліцензію на медичну практику.
— Протягом лютого — березня було проведено підготовчу роботу щодо укладення декларацій з пацієнтами. Також заклад було забезпечено необхідними медикаментами, медобладнанням та спецодягом для лікарів, медсестер та водіїв. За підтримки ОТГ придбали комп’ютерну техніку та 4 автомобілі «Рено Дастер». Було капітально відремонтовано Новоселівську амбулаторію, — розповіла про досягнення Людмила Мороз.
Також вона відзначила, що на даний момент понад 72 % населення району підписали декларації з лікарями центру. Зміни відбулися й у фінансуванні закладу, зокрема заробітна плата лікарів зросла вдвічі й зараз складає близько 18 тисяч гривень, медичні сестри отримують до 10 тисяч гривень.
За словами головного лікаря КНП «Центр медико-санітарної допомоги Вовчанського району» Карини Ліци, фонд оплати праці закладу було збільшено на 140 тисяч гривень за рахунок премій. У липні заклад отримав перші кошти від Національної служби здоров’я України в обсязі 1,5 мільйона гривень (що на 300 тисяч більше, ніж отримували субвенції). У жовтні Центр отримає 1,7 мільйона гривень.
— Плануємо затвердити новий колективний договір — зарплати будуть виплачуватися з врахуванням кількості та якості наданих послуг. Наразі з лікарями укладено 28 тисяч декларацій, — повідомила Карина Ліца.
Головний лікар КНП «Чугуївський районний центр медико-санітарної допомоги» Тетяна Черевань наголосила, що завдяки реформуванню системи фонд зарплати було збільшено, впроваджується електронний документообіг, закуповується нове медичне обладнання.
— Заробітна плата медсестри в середньому складає 8 тисяч гривень, лікаря — близько 13-14 тисяч, а в перспективі – 16-17 тисяч гривень, ще й залишаються кошти на розвиток закладу, — наголосила Тетяна Черевань.
Читайте також: Харківські чорнобильці лікуватимуться у Грузії
Андрій Соха
Скільки людей захворіли на ГРВІ та COVID-19 на Харківщині: оновлені дані
Стоматологічна допомога для військових та ветеранів на Харківщині: як отримати послуги
Харківські медзаклади отримали системи енергозбереження Tesla Powerwall
Відновлення Ізюма та БПЛА «Молния-1»: які події відбулися на Харківщині