Харківську область пропонують поділити на сім районів – СХЕМА
Харківська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області підтримали пропозиції Харківської облдержадміністрації щодо змін до адміністративно-територіального устрою області на субрегіональному рівні в рамках реформи децентралізації. Відповідні звернення направлені до Кабінету Міністрів України і Міністерства розвитку громад та територій України.
Харківська облдержадміністрація, з урахуванням пропозицій міжвідомчої регіональної робочої групи, до якої увійшли керівники та депутати місцевих рад, науковці та практики з місцевого самоврядування, представники громадських організацій, запропонувала нову модель адмінтерустрою області. Замість існуючих 27 районів та 7 міст обласного значення можуть з’явитися 7 укрупнених районів Харківської області – Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп’янський, Лозівський, Чугуївський і Харківський.
Читайте також: Сергій Чернов: Постанова Уряду про затвердження Перспективних планів вже збурила громадськість Харківщини
Тож планується, що Богодухівський район у себе включатиме шість ОТГ з Богодухівського, Валківського, Золочівського, Коломацького та Краснокутського районів. Також туди увійде Люботин.
В Ізюмському районі згідно із запропонованою новою моделлю адмінтерустрою області може бути вісім ОТГ з чотирьох районів: Барвінківського, Балаклійського, Борівського та Ізюмського.
Красноградський район може об’єднати 7 ОТГ з п’яти районів: Зачепилівського, Нововодолазького, Красноградського, Кегичівського та Сахновщинського.
До Куп’янського району може приєднатися Великобурлуцький, Дворічанський та Шевченківський райони. Всього планується, що там буде вісім ОТГ.
Лозівський район включатиме в собі 5 ОТГ з трьох районів: Близнюківського, Первомайського та Лозівського.
У Чугуївський район можуть увійти 9 ОТГ з чотирьох районів області: Вовчанського, Зміївського, Печенізького та Чугуївського.
І Харківський район може складатися з 12 ОТГ з Дергачівського та Харківського районів, плюс Харків.
Проект карти-схеми АТУ області пройшов широке обговорення під час проведення круглих столів, на зустрічах з депутатами місцевих рад, у засобах масової інформації, у соціальних мережах Інтернет, за участю народних депутатів України, науковців та практиків у сфері місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.
Остаточне рішення щодо змін меж районів залишається за Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.
Читайте також: Скільки ОТГ насправді збираються створити на Харківщині – коментар експертки
Працюють задля Перемоги: Безлюдівська громада будує нові плани
Громади на зв'язкуЗима на Харківщині: яким буде новий опалювальний сезон під обстрілами
Децентралізація у Харківській області: актуальні завдання воєнного часу
«Про розвиток громад Харківщини після війни потрібно думати вже сьогодні» (Подкаст)