У Красноградському районі ремонтують школи, дороги та будують спорткомплекс. Фото
А осінь розпочинається великим святом для всіх громад – Першим дзвоником у школах. І хоча дітвора нині на канікулах, одначе робота в навчальних закладах як райцентру, так і навколишніх сіл кипить.
Уже готові до нового навчального року в Берестовеньківській філії Красноградського багатопрофільного ліцею. Школа з кожним роком стає все комфортнішою: відремонтовано їдальню, розпочато оновлення спортивного залу. Цього року грошима районного бюджету відремонтовано два кабінети.
У самому розпалі ремонт у Красноградському виховному комплексі № 3. У закладі ремонтують перший поверх: фарбують стіни та стелю, кладуть нові кахлі на підлогу, замінюють вхідні двері.
Внутрішній ремонт у фойє Красноградського НВК №3
На це, за словами директора НВК Григорія Кошуби, з районного бюджету їм виділили 1,5 млн грн. А завдяки перемозі в обласному проекті «Разом в майбутнє» за 300 000 гривень облаштовують внутрішнє подвір’я школи, де учні, учителі та батьки зможуть проводити масові заходи на відкритому повітрі.
Облаштування внутрішнього подвір'я Красноградського НВК №3
Цього року, як розповів голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час робочого візиту на Красноградщину минулого тижня, у районі реалізується десять проектів, що перемогли в конкурсі «Разом в майбутнє» (п’ять у Краснограді і стільки ж – у районі).
– Більшість їх стосується розвитку матеріальної бази в освітній сфері. Крім НВК № 3, аналогічні роботи проводяться у красноградських ЗОШ № 5, НВК № 2, у селах Хрестище, Зоряне та інших населених пунктах, – додав Сергій Чернов.
А під час прийому громадян до голови облради звернувся директор Красноградського педагогічного коледжу з проханням допомогти в будівництві котельні на території навчального закладу. Сергій Чернов повідомив, що ініціюватиме проведення найближчим часом засідання оргкомітету обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє», аби вже з вересня розпочати прийом заявок для участі на наступний рік. Таким чином, плануючи бюджет на наступний рік, відповідні ради зможуть закласти до бюджетів кошти на співфінансування проектів-переможців.
Перша річниця
Серйозно підготувалася і до старту шкільного року, і до першого свого дня народження Наталинська ОТГ.
Свою річницю святкують подарунками для сіл. Так, у Попівці відкрили нове приміщення для початкових класів у місцевій школі. Невелике приміщення, розраховане на три класи – перший, другий і четвертий, утеплили, відремонтували, наповнили новими меблями. Тепер цікавіше та комфортніше тут буде навчатися 31 учневі.
У відремонтованому приміщенні Попівської ЗОШ навчатимуться три класи початкової школи
Привітати з першою річницею та відкриттям початкової школи громаду приїхав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
– Ви одні з перших, хто об’єднався, серед шістнадцяти об’єднаних громад області, – звернувся до жителів громади Сергій Чернов. – За рік ви вже бачите результати. В усіх селах, віддалених куточках громади є зроблені добрі справи. Оновлюються дороги, садки та школи… А це одне з наших основних завдань – створити молоді комфортні умови для навчання, розвитку й роботи, щоб вони не шукали ці можливості поза межами рідної громади.
Голова облради також висловив побажання, аби жителі таких громад найшвидше змогли відчути переваги об’єднання, зокрема в частині отримання якісних адміністративних послуг, бо це і є головною метою реформи місцевого самоврядування.
У планах – лікарні та водогін
Під час робочого візиту в районі голова облради також проінспектував низку будівельних майданчиків. Нині одним з найочікуваніших є завершення будівництва багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу Красноградської ДЮСШ.
Красноградський ФОК мають добудувати вже до кінця цього року
– Будівництво в повному обсязі ми плануємо закінчити до кінця цього року. Його буде приурочено до 50-річного ювілею Красноградської дитячо-юнацької спортивної школи. Це буде сучасний комплекс, найкращий в області, де можна буде проводити змагання міжнародного рівня. Кошторисна вартість комплексу складає понад 20 мільйонів гривень, – прокоментував Сергій Чернов.
Він також подивився на якість побудованих доріг на тих ділянках району, які профінансовані в тому числі й за гроші обласного бюджету. За оцінкою голови облради, деякі ділянки, які важко було назвати дорогами, сьогодні мають уже зовсім інший вигляд.
Автошлях Красноград-Берестовенька
Очільник облради також мав змогу поспілкуватися з керівництвом району, міста Краснограда, головами сільських рад, депутатським корпусом. Разом скоординували роботу на майбутнє.
Так, у пріоритеті проект із заміни водогону для водопостачання питною водою із Краснограда селища Наталине й села Піщанка. Минулого року з обласного бюджету вже виділяли гроші, за які змогли замінити на сучасний 800 метрів водогону. Зараз готується проектна документація на завершення цих робіт, адже ще слід оновити два насоси.
– Це забезпечить безперебійне постачання води, підвищить її якість, а це – здоров’я понад 30 000 жителів Краснограда та району, – акцентував увагу Сергій Чернов.
Він додав, що з обласного бюджету також виділено понад вісім мільйонів гривень на відновлення роботи двох каналізаційних станцій, № 2 та № 6, у районі. Таку ж суму грошей виділено депутатами облради на зовнішнє утеплення трьох корпусів Красноградської центральної районної лікарні. Як розповів Сергій Чернов, на майбутній сесії облради, 30 серпня, йтиме мова про виділення ще 1,7 млн грн для заміни освітлення в цих трьох медичних корпусах.
У перспективі – відновлення у Краснограді приміщення старої земської лікарні імені Роберта Шиндлера – пам’ятки архітектури в самому центрі міста. Уже підготовлено проектну документацію.
У стінах закладу громада планує організувати хоспіс, який також сьогодні користується попитом, особливо в сільській місцевості.
– В усіх куточках Красноградського району робляться добрі справи. Завдяки командній роботі депутатів усіх рівнів, виконавчої влади, людей, які тут проживають. Ми намагаємося об’єднати всіх навколо розв’язання проблем. Не в останню чергу дає свої результати і реформа з децентралізації, особливо в частині фінансової децентралізації, – пояснює голова Харківської обласної ради. – Після того як було внесено зміни на рівні Верховної Ради в Податковий і Бюджетний кодекси, територіальні громади почали отримувати додаткові гроші, а значить, і додаткові можливості. Ті ж відрахування від рентної плати, які запрацювали з 1 січня. Для Красноградського району це чималі надходження, бо тут на території майже кожної територіальної громади розташовані газовидобувні вишки. Від цього громада, яка до 2018 року з цього не отримувала жодної копійки, сьогодні отримує рентну плату й може планувати свою роботу на перспективу. Найголовніше – дати людям упевненість у тому, що вони не сам на сам зі своїми проблемами, а поряд з ними є ті, хто протягне руку тоді, коли це потрібно. Ця філософія як ніколи потрібна сьогодні нам.
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді
Відновити громаду та повернути людей: досвід Старого Салтова
Працюють задля Перемоги: Безлюдівська громада будує нові плани
Громади на зв'язкуРади різних рівнів співпрацюватимуть для відбудови Харківщини