Здивуємо капустою на нашому столі: рецепти з різними видами капусти
І якщо, приміром, пекінська і цвітна — доволі часті продукти в нашому меню, і господарки більш-менш звикли до них і знають, як приготувати, то інші часто залишаються поза кулінарною увагою. Тому ми вирішили запропонувати декілька рецептів з різними видами капусти. Ці смачні страви — до речі, не такі вже і складні у приготуванні — напевно зацікавлять тих, хто хоче урізноманітнити свій раціон.
Салат з пекінської капусти з крабовими паличками
Фото: venskayadacha.com
Знадобляться: капуста пекінська — 200 г, крабові палички — 200 г, консервована кукурудза — 100 г, консервовані ананаси — 300 г, сіль — за смаком, майонез — за смаком.
Капусту нашаткувати, крабові палички та ананаси нарізати кубиками. Викласти все в салатницю, підсолити, додати кукурудзу, майонез до смаку — і можна подавати.
Червоний салат
Фото: life.pravda.com.ua
Знадобляться: капуста червонокачанна — 0,5 качана, цибуля червона — 1 шт. перець солодкий червоний — 0,5 шт., лимонний сік — 1 ст. л., аджика гостра — 1 ч. л., олія — 2 ст. л., цукор — 1 ч. л., сіль — за смаком.
Усі складові цього салату слід нарізати дуже тонко. Цибулю нарізати півкільцями, збризнути лимонним соком і залишити маринуватися, поки підготовляються інші інгредієнти. Солодкий перець нарізати соломкою, капусту — невеличкими смужечками. Покласти капусту в салатник, посолити і пом’яти руками. Потім додати до неї цибулю, солодкий перець, аджику, добре перемішати, посипати цукром і ще раз перемішати. Скуштувати, якщо потрібно, додати ще лимонного соку й солі. Приправити салат олією — і він практично готовий, бажано тільки дати трохи постояти перед тим, як подавати.
Запечений омлет з брюсельською капустою
Фото: harbuz.info
Знадобляться: яйця — 4 шт., вершки або молоко — 100 мл, червоний гострий перець — 0,5 стручка, червона цибуля — 0,5 шт., брюсельська капуста — 5‒6 качанчиків, зелень петрушки — 3‒4 гілочки, сушена пряна зелень за вподобанням — 1 ч. л., сіль — за смаком, олія — для обсмажування.
Капусту вимити, обсушити. Розрізати кожний качанчик навпіл. Цибулю очистити, нарізати тонкими півкільцями. Перець вимити, видалити насіння, нарізати кільцями. Петрушку вимити, обсушити й подрібнити. Розігріти в сковороді олію, вкинути цибулю та перець і обсмажувати разом протягом 3 хвилин. Додати| капусту й смажити ще 4 хвилини. Додати петрушку та пряну зелень, перемішати і зняти сковороду з вогню. Яйця збити з молоком на пишну однорідну масу, присолити. Перекласти овочі у форму для запікання, залити яєчною масою. Поставити форму в розігріту до 200 °С духовку й випікати 15 хвилин.
Овочевий суп з броколі
Фото: unian.ua
Знадобляться: капуста броколі — 400 г, помідори — 2‒3 шт., картопля — 2‒3 шт., морква — 1 шт., цибуля ріпчаста велика — 1 шт., масло вершкове — 1 ст. л., зелень петрушки — 2‒3 гілочки, сіль — 1 ч. л., вода — 1,2 л.
Моркву та картоплю очистити й нарізати кубиками: картоплю — великими, моркву — маленькими. Цибулю очистити й нарізати четвертькільцями. Броколі розібрати на суцвіття. Один помідор залити окропом на хвилину, занурити в холодну воду й очистити від шкірки, або можна просто зрізати шкірку гострим ножем. Нарізати очищений помідор на четвертькільця. Решту помідорів натерти на великій тертці, шкірку, що залишилася в руці, викинути. Розігріти сковороду, розтопити вершкове масло, вкинути нарізану цибулю і смажити на середньому вогні до прозорості, 3‒4 хвилини. У каструлю налити воду, довести її до кипіння, вкинути цибулю, картоплю та моркву, притишити вогонь і варити все разом. Через 10 хвилин додати броколі й залишити на вогні ще на 5‒7 хвилин. Наприкінці варіння додати помідори й посолити. Зелень петрушки дрібно нарізати. Готовий суп відставити з вогню, додати в нього броколі, закрити кришкою і дати настоятися так 10 хвилин. Після цього можна розливати суп по тарілках і подавати до столу. За бажання можна доповнити його сметаною.
Струдель із сиром і савойською капустою
Фото: ru.agroday.com.ua
Знадобляться: тісто листкове бездріжджове — 1 пласт, капуста савойська — 1 качан, сир кисломолочний (9 %) — 400 г, яйця — 2 шт., цибуля червона — 0,5 шт., часник — 1 зубчик, петрушка — 1 пучок, олія (оливкова) — 2 ст. л., вершкове масло — 1 ст. л., борошно — 1 ст. л., сіль морська — 0,5 ч. л.; для змащування: яєчні жовтки — 1 шт.
Качан капусти розрізати на 4 частини й відварити в окропі до готовності, потім відкинути на друшляк і віджати паперовими рушниками. Червону цибулю почистити й нарізати маленькими кубиками. Часник почистити і дрібно порубати. У важкій глибокій сковороді розігріти олію та вершкове масло й обсмажити цибулю та часник до прозорості. Капусту, видаливши качан, нарізати на невеликі шматочки, віджати паперовими рушниками й викласти в сковороду до цибулі з часником, усе посолити і трохи прогріти. Сир збити занурювальним блендером. Зелену цибулю нарізати навскіс не надто дрібно, петрушку подрібнити. Викласти капусту в глибоку миску, додати сир, яйця і подрібнену зелень, усе посолити й перемішати. Тісто помістити на аркуш паперу для випікання, злегка присипати борошном і розкатати у прямокутний пласт, на один бік якого, відступивши 1 см від краю, викласти начинку і згорнути все в рулет. Краї тіста з боків струдля підвернути всередину. Перекласти струдель на деко, змастити збитим жовтком, поставити в попередньо розігріту до 190 °С духовку й випікати протягом 25 хвилин.
Тушкована кольрабі
Фото: ogorodniki.com
Знадобляться: кольрабі — 500 г, олія — 3 ст. л., борошно — 10 г, перець чорний мелений — 1 г, сметана — 150 г, сіль — 1 ч. л., кріп — 1 пучок, вода — 100 мл.
Цибулю порізати на кубики й підсмажити на олії до напівготовності. Кольрабі очистити й нарізати тонкими брусочками. Воду довести до кипіння, вкинути в неї кольрабі та цибулю, посолити й поперчити. Потім притишити вогонь до середнього і готувати овочі на ньому під кришкою 15 хвилин. Час можна збільшити, якщо кольрабі не набула бажаної м’якості. Сметану з’єднати з борошном, добре розмішавши, до зникнення грудочок. Влити сметанну суміш у сковороду з кольрабі. Тушкувати все разом, помішуючи, 1‒2 хвилини, після чого додати подрібнений кріп, перемішати й відставити. Тушкована кольрабі готова.
Читайте також:
Страви з цвітної капусти: смачна шістка
Читайте також:
Пироги із солодким перцем
Читайте також:
Печериці — готуємо гриби весь рік
Коли та як потрібно обрізати хризантеми: як провести правильно останні роботи на клумбі
П’ять правил осіннього обрізання троянд: як забезпечити пишне цвітіння наступного року
Збираємо білокачанну капусту: на що звернути увагу
Саджаємо часник під зиму: шість корисних порад