Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Заготовки на зиму: варення з горобини

22.10.2020 18:29
Фото: iamcook.ru
Фото: iamcook.ru
Горобина – справжнє джерело вітамінів, а варення з неї – чудовий профілактичний засіб від застуди. Ласощі підвищують імунітет, підтримують у нормі судини і серце, а для отримання лікувального ефекту достатньо вживати всього по 1 чайній ложці цілющого продукту щодня.

У плодах горобини присутній цілий комплекс різних вітамінів і біологічно активних компонентів. Вітаміну С у ній більше, ніж в лимоні і чорній смородині, а за вмістом вітаміну А вона перевершує моркву. З мікроелементів у плодах містяться мідь, марганець, залізо і цинк. Гіркий смак ягоди обумовлений присутністю сорбінової кислоти – це речовина є природним консервантом і має дуже сильну протимікробну властивість. Корисна і лікувальна дія горобини на організм людини різноманітна: вітамін С (його в ній більше, ніж у цитрусових) допомагає боротися із застудами, підвищує імунітет, попереджає авітамінози; вітамін А сповільнює процеси старіння і переродження здорових клітин у злоякісні; залізо в складі ягід усуває і попереджає анемію. Горобина має незначну жовчогінну і сечогінну дію, приводить у норму стан судин.

Горобинове варення

Знадобляться:

ягоди горобини – 1 кг,

цукор – 1,5 кг,

вода – 3 склянки.

Ягоди відібрати, перебрати, промити і, якщо вони зібрані до морозів, заморозити в морозилці на добу. Можна спочатку замочити їх на день у воді, додавши дрібку соди, щоб прибрати гірчинку. Повторити (тільки без соди) це можна ще три рази. Скласти в банки, залити кип’яченим, але вже остиглим сиропом. На другий день злити сироп, закип’ятити, остудити, облити ягоди; на третій день вилити з банок у каструлю сироп і ягоди та варити разом, обсипавши ягоди 100 г цукру (відняти від загальної кількості цукру в рецепті).

Спробуйте також: Консервація на зиму: маринуємо польські гриби

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися