Велике осіннє миття вікон: не дамо розводам жодного шансу
Поки остаточно не похолодало, господині намагаються встигнути вимити вікна – адже взимку це ніхто робити не буде,а залишити бруд до весни – це якось не по-господарськи. Щоб не витрачати на це купу сил та часу та мати відмінний ефект – тримайте наші поради.
Алгоритм дій під час миття вікон
Безумовно, кожна господиня має свій улюблений спосіб і засіб для миття вікон. Але це літо було не зі звичайних: пил з Каспію, сажа та кіптява від пожеж ускладнили ситуацію. Тож варто поновити набір лайфхаків з осіннього миття вікон і помити так, щоб не залишити жодного розводу.
Правильно вибирайте час для миття вікон, щоб уникнути появи розводів. У сонячну погоду плануйте миття на ранкові години або ввечері, коли на скло не потраплятимуть сонячні промені. Під яскравим і жарким сонцем мийний засіб, який ви використовуєте, випарується раніше, ніж буде завершено процедуру, залишаючи розводи. У похмурий день таких обмежень немає, і прибирання можна проводити в будь-який час. Краще, якщо в цей день немає вітру – він також сприяє випаровуванню та появі розводів.
Основні кроки:
- Ретельно відчищаємо рами від пилу та бруду. Особливу увагу приділяємо механізмам, які закривають вікна.
- Миємо скло мильним розчином; починаємо мити зсередини, потім продовжуємо зовні, а не навпаки.
- По скляних поверхнях розбризкуємо спеціальний спиртовий засіб для очищення вікон.
- Потім вікно ретельно просушуємо тканиною з бавовни чи мікрофібри або спеціальною серветкою.
- Для надання блиску та прозорості можна додатково натерти скло зім’ятою газетою – вона добре вбирає воду. Спочатку протираємо скло вертикально, після – горизонтально. Після такого полірування вікна залишаються сухими та чистими тривалий час.
- Якщо у вас на склі утворюється конденсат, протирайте вікна спиртом і гліцерином (у пропорції 10:1).
Народні засоби для миття вікон
У пригоді може стати те, що має кожна господарка на своїй кухні:
Лимонна кислота – на 1 склянку води 50 мл лимонного соку або 1 ст. л. лимонної кислоти, розпорошувати через пульверизатор, витирати сухою ганчіркою.
Крохмаль – 1 ст. л. крохмалю на 1 л. води, наносити суміш губкою на скло, залишати до висихання, потім витирати сухою ганчіркою.
Марганець – 2–3 чайні ложки на 1 л. води, простежити, щоб кристали розчинилися, розпорошувати через пульверизатор, витирати сухою ганчіркою.
Чай – міцний настій чаю і 3 ст. л. оцту, розпорошувати через пульверизатор, витирати сухою ганчіркою.
"Ударні" засоби для дуже брудних вікон
Для дуже брудних вікон (пташиний послід, гар, пил і жир, накопичені за довгий час) можна скористуватися наступними комбінованими засобами:
- Змішайте 0,5 л води з 70 мл 9% оцту та чайну ложку засобу для миття посуду. Отриманий розчин нанесіть на губку або спеціальну швабру і протріть скло, відтираючи всі забруднення. Після цього сполосніть поверхню водою і витріть насухо, пройдіться по склу капроновою панчохою.
- 5 ст. л. крейди або зубного порошку залийте 1,5 л води, потім нанесіть суміш на скло. Залиште засіб на годину, а після засихання видаліть сухою ганчіркою, газетою або панчохою.
- У 3 л води розведіть 3–4 мл нашатирного спирту. Спочатку нанесіть на вікна, потім мийте чистою водою. Також до розчину можна додати кілька крапель гліцерину для блиску скла.
Лайфхак: капронові колготи для миття вікон
Тонкі нитки капрону не обсипаються і не залишаються на поверхні скла. Крім цього, вони чарівним чином притягують пил і чудово справляються з дрібними та стійкими забрудненнями, наприклад, екскрементами комах.
Наберіть у відро 4–5 л теплої води та покладіть туди часточку лимона. Кислота нейтралізує вапно, що міститься у воді, не давши їй шансу осісти на склі.
Ганчірку з мікрофібри або льону намочіть у відрі, злегка відтисніть і змийте бруд зі скла. Будьте обережними, якщо у вас кам’яне підвіконня: лимонний сік може пошкодити поверхню.
Стягніть краплі спеціальним згоном для води (скребком) або видаліть за допомогою замшевої ганчірки.
Надягніть на руку капронову панчоху і пройдіться по склу, позбавляючись залишків води та пилу.
Позбавляємося плям на підвіконні
Миття вікон завершується обов’язковим доглядом за підвіконням. Який би засіб для його чищення ви не обрали, пам’ятайте, що краще протестувати його на невеликій ділянці, перш ніж ви розпочнете обробку всієї поверхні.
Після поливання квітів у горщиках на підвіконні часто залишаються негарні жовто-коричневі плями. Видалити їх можна, протерши губкою, намиленою темним господарським милом. Або візьміть звичайне господарське мило, натріть його на тертці та розчиніть у теплій воді. Отриманим розчином обробіть підвіконня, потім вимийте його чистою водою.
Впоратися зі стійкими забрудненнями вам допоможе звичайний відбілювач – «Білизна». Розведіть засіб водою: на одну його частину додайте дві частини води. Обережно нанесіть розчин на підвіконня і зачекайте кілька хвилин, щоб відбілювач встиг подіяти.
Сода – дешевий і дуже ефективний засіб видалить не тільки жовтизну, а й жирні сполуки та наліт, що в’ївся в підвіконня. Найкраще перед використанням змішати соду з мильним засобом або будь-яким пральним порошком. Змочіть поверхню водою, а потім нанесіть засіб. М’яко увітріть речовину круговими рухами, без надмірного тиску на пластик. Для кращого ефекту залиште суміш на кілька хвилин, потім змийте водою.
Оцет також може допомогти прибрати з підвіконня застарілі плями або іржу. Крім того, він здатний злегка освітлити підвіконня – цей ефект буде особливо важливим, якщо підвіконня було встановлено достатньо давно і втратило свій первинний вигляд. Просто розведіть оцет водою у пропорції 1:1, протріть підвіконня та залиште на 10–15 хвилин, після чого змийте засіб водою.
Набагато дієвіше оцет працюватиме разом із содою. Спочатку нанесіть на зволожене підвіконня соду, увітріть її в плями й залиште на кілька хвилин. Потім нанесіть на забруднення оцет і знову зачекайте якийсь час. Після цього ретельно помийте підвіконня водою.
Зубна паста – також дуже ефективний засіб, але важливо вибрати звичайнісіньку білу пасту, щоб не зіпсувати підвіконня та не додати зайвої роботи. Нанесіть пасту щіточкою на місця забруднень і змийте водою.
Раніше ми писали, щ робити, щоб тюль був білосніжним: вісім рецептів для досягнення результату.
Також ми писали, як підготувати пластикові вікна до зими: 4 етапи осіннього утеплення.
Коли та як потрібно обрізати хризантеми: як провести правильно останні роботи на клумбі
Куркума: як приготувати напої з природним антибіотиком у сезон застуд
Як зробити грілку з «гуманітарки»
Будинок у Харкові, куди влучив російський КАБ, може «скластися» – мерія