Руки холодні і в мороз, і в спеку — як цьому зарадити
Якщо часто мерзнуть руки й ноги — це перша ознака проблем з потоком крові в невеликих судинах, особливо кистей і стоп. Щоб покращити кровотік, можна дещо зробити й самому, без втручання спеціаліста.
Правильне харчування
Потрібно зменшити кількість продуктів, що містять «швидкі» вуглеводи у великій кількості (кондитерські вироби, здоба, солодкі газовані напої). Натомість додати більше продуктів, у яких є корисні поліненасичені жирні кислоти (олії, морська риба, насіння соняшнику, горіхи тощо). Варто також збагатити раціон спеціями (гвоздика, чебрець, кориця, розмарин, часник, кайєнський перець, перець чилі тощо). Вони значно покращують кровотік і впливають на загальну регуляцію температури тіла.
Комфортні умови роботи
«Сидяча» робота також сприяє порушенню кровообігу. Тож потрібно обов’язково відволікатися від неї і рухатися, хоча б мінімально — для розминки потягуватися кожні 30 хвилин.
Також варто носити на роботі зручне м’яке взуття. Якщо ж дрес-код передбачає класичні туфлі або взуття на підборах, слід дотримуватися цієї поради хоча б удома, прогулюючись або просто у вільний час.
Тренуємо м’язи — і судини
Поліпшити кровообіг можуть помірні фізичні навантаження. Регулярно користуватися сходами замість ліфтів і ескалаторів — це найпростіший спосіб покращити приплив крові до ніг.
Фото: info-ks.net
Поліпшити зовнішній вигляд і працездатність рук допоможе самомасаж. Його можна виконувати щодня вранці й увечері, а окремі його елементи — і протягом дня.
Водні процедури
Покращує кровотік як у дрібних, так і у великих судинах холодний душ після теплої ванни. Крім того, якщо кровообіг порушено тільки в ногах або руках, можна застосовувати контрастні ванночки.
Попри всі позитивні властивості, до контрастного душу слід ставитися з обережністю, він протипоказаний під час застуди та деяких інших запальних захворювань.
«Залізна» людина — це добре
Залізо потрібне для білка гемоглобіну — одного з основних компонентів еритроцитів. Вони відповідають за транспортування кисню в організмі, тому важливо підтримувати оптимальний рівень гемоглобіну. Цьому допоможе вживання продуктів, багатих на залізо, таких як червоне м’ясо, незбиране молоко, печінка, шпинат тощо.
Натуральні засоби в поміч
Коли кінцівки мерзнуть через проблеми з кровообігом, можуть допомогти й деякі натуральні засоби, приміром, імбир і кориця. Ці прянощі здатні полегшити біль і зігріти замерзлі руки й ноги. Рекомендується додавати порошок кориці в каву та десерти. А можна використати їх разом, приготувавши чай.
Фото: life.trubus.id
Класичний чай з імбиром і корицею. Можна взяти будь-який сорт чаю – чорний, зелений тощо. Головне — щоб це були не пакетики, а якісний крупнолистовий чай. Для приготування знадобляться: очищений корінь імбиру — 1 шт., мелена кориця — 1 ч. л., чай — 1 ч. л.; вода — 500 мл. Імбир подрібніть, додайте корицю, залийте все окропом і залиште настоятися не менш ніж не півгодини. Потім настій процідіть, підігрійте й заваріть ним чай. Цей корисний напій необхідно пити мінімум 2 рази на день, краще за все за 20 хвилин до їди.
Імбирний напій з корицею і медом. У рецепті відсутній такий інгредієнт, як чай, але якщо без заварки смак напою вам не сподобається, то можете додати її на свій смак. Для приготування знадобляться: мелений корінь імбиру — 1 ч. л., мелена кориця — 1 ч. л., мед — 1 ч. л., вода — 200 мл. Залийте корицю з імбиром окропом, ретельно все перемішайте і залиште настоюватися близько 2–3 годин. Через зазначений час напій буде готовий, у нього додається мед безпосередньо перед вживанням. Пити такий чай можна протягом усього дня або вживати 0,5 склянки за 20 хвилин перед кожним прийомом їжі.
Скільки людей захворіли на ГРВІ та COVID-19 на Харківщині: оновлені дані
Стоматологічна допомога для військових та ветеранів на Харківщині: як отримати послуги
Харківські медзаклади отримали системи енергозбереження Tesla Powerwall
Відновлення Ізюма та БПЛА «Молния-1»: які події відбулися на Харківщині