Підготовка до пенсії: що важливо знати
– Диявол криється в дрібницях. Перед зверненням до Пенсійного фонду необхідно зібрати і ретельно вивчити трудову книжку, дипломи, паспорт, військовий квиток та інші документи, бо будь-яке виправлення або помилка будуть прямим чином впливати на зарахування стажу роботи. Особливо це стосується трудової книжки, – зауважив Роман Чумак.
За його словами, нерідкими є випадки, коли через помилки роботодавця у заповненні трудової книжки надалі людина позбавляється можливості зарахувати значний період роботи. Виявлення таких помилок значно зекономить час в оформленні пенсії.
Якщо станеться так, що у ваших документах виявиться помилка, тоді наступний етап підготовки до виходу на пенсію – підтверджуючі довідки.
Читайте також: Чи має новий власник квартири платити за рахунки попередніх жильців
– У разі виявлення помилок або інших неточностей у документах, необхідно отримати уточнюючу довідку. Видати її може підприємство, на якому працював майбутній пенсіонер. Якщо ж підприємство припинило свою діяльність, то за довідкою необхідно звертатися до архівної установи, – пояснив адвокат.
Він також акцентував увагу на підтвердженні розміру заробітної плати. Роман Чумак пояснив, що для призначення пенсії використовуються дані про заробітну плату з 2000 року за весь час роботи. Так само, за бажанням пенсіонера, для врахування пенсії можуть братися і дані про заробіток за 60 календарних місяців до 2000 року. Але всю інформацію про заробітну плату до 2000 року пенсіонер повинен подати самостійно, попередньо взявши відповідну довідку.
Як збільшиться пенсійний вік у 2025 році: нові вимоги до страхового стажу
Смартфон з нуля: у Харкові літніх людей вчать «правилам життя» у цифровому світі
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді
Кого з пенсіонерів можуть позбавити пенсій у 2025 році