Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Як обміняти пошкоджені долари чи євро: офіційне роз’яснення від НБУ

19.01.2025 12:26

Пошкоджені банкноти або купюри давніх років випуску часто стають проблемою для українців. В Україні існують чіткі правила для таких випадків, і їх порушення карається.

Національний банк України пояснив, як діяти у разі виникнення труднощів з обміном пошкоджених банкнот або купюр давніх років випуску, передає «Слобідський край».

За словами регулятора, існують чіткі правила для таких випадків, і їх порушення карається.

Основні проблеми

Зношені або пошкоджені банкноти

Якщо банкнота має значні пошкодження, наприклад, розриви, плями чи сильне зношення, її можна обміняти через спеціальну процедуру – інкасо. Уповноважені установи, співпрацюючи з іноземними банками, надсилають такі банкноти за кордон для обміну.

Вартість цієї послуги визначається банками самостійно. Через ускладнення логістики комісія може бути вищою, тому клієнти можуть обирати установи з найвигіднішими умовами.

Банкноти давніх років випуску

Банки зобов’язані приймати купюри, якщо вони залишаються законним платіжним засобом у країні, яка їх випустила. Наприклад, усі долари США, випущені з 1914 року, мають прийматися без обмежень.

Що робити, якщо вам відмовили?

Нацбанк закликає громадян повідомляти про випадки відмови обмінювати валюту через рік випуску. У таких ситуаціях регулятор проводить перевірки, а порушників карає. Для скарг можна звертатися через гарячу лінію НБУ або заповнити форму на офіційному сайті.

Чого чекати далі?

Наступного тижня НБУ планує зустріч із банками, щоб обговорити скарги громадян та надати додаткові роз’яснення.

Регулятор наголошує, що всі уповноважені установи зобов’язані приймати іноземні банкноти, якщо вони відповідають зразкам і не мають значних пошкоджень.

Нагадаємо, в Україні триває процес осучаснення банкнотно-монетного ряду гривні. З 1 листопада Нацбанк почне вилучати з обігу банкноти номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003–2007 років.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися