Близько 3 мільйонів тонн ранніх зернових цього року має отримати Харківщина
Якщо не буде катаклізмів
Голова Харківської облради Сергій Чернов минулого четверга побував на ланах Кегичівщини, у господарстві «Агропрогрес». І як фаховий аграрій (за першою освітою Сергій Чернов – інженер-механік, близько 20 років пропрацював у сільському господарстві) прокоментував ситуацію на полях Харківщини.
– Незабаром в області будемо збирати врожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 740 тисяч га. Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН провів дослідження на всіх ділянках. Біологічна врожайність коливається від 35 до 80 ц/га, – зазначив голова обласної ради. – Звісно, врожай – той, що в коморі, а не на полі. Але якщо не буде природних катаклізмів, то отримаємо близько 3–3,1 мільйона тонн ранніх зернових. Цього більше ніж достатньо і для власного виробництва, і для переробки, і для реалізації на експорт.
Сьогодні, за словами Сергія Чернова, вже 20 районів працюватимуть на своїй техніці, інші залучатимуть. Налічується біля 1100 одиниць техніки для збирання врожаю. Усі аграрники цілком готові працювати на результат.
– Харківщина завжди була серед лідерів аграрного виробництва. Переконаний, і цього року займатимемо провідні позиції. Створені також сучасні умови для зберігання зерна, – додав голова облради.
Що ж до Кегичівщини, то, за словами Сергія Чернова, цей район має увійти до п’ятірки лідерів по області зі збирання ранніх зернових.
Буде племінний завод
Одним з найбільших та найуспішніших у Кегичівському районі є приватне підприємство «Агропрогрес», яке відвідав голова обласної ради. Господарство працює з 2001 року. Як розповів директор підприємства, депутат обласної ради Андрій Хвесик, воно багатогалузеве: займається вирощуванням усіх основних сільськогосподарських культур, включаючи цукрові буряки, виробництвом молока і м’яса.
– На фермі, – зазначив Андрій Хвесик, – утримується півтисячі корів, минулоріч отримано 8400 літрів молока з кожної корови. Нинішнього року рухаємося за графіком. На 4–5 % виробництво молока на кінець року збільшимо й вийдемо на 8800–8900 літрів. У районі це один з найбільших показників надоїв.
Читайте також: Коли на Харківщині розпочнуться жнива
Є в діяльності «Агропрогресу» і випробування, продиктовані об’єктивними обставинами. Так, протягом усього часу свого існування підприємство постачало свою продукцію на Харківський молочний комбінат. Проте цього червня останній припинив свою роботу.
– Ми виробляємо молоко екстра класу. На превеликий жаль, сьогодні (13 червня. – Авт.) буде останнє відправлення молока в Харківську область, – розповів Андрій Хвесик. – Уже з 14 червня будемо реалізовувати молоко на Дніпропетровщину.
Зараз підприємство працює над відновленням стада корів, щоб отримати статус племінного заводу. За прогнозом директора, невдовзі господарство має вийти на реалізацію 100 нетелей у рік.
Сергій Чернов висловив свою повну підтримку методам діяльності та ґрунтовності виробничого процесу в «Агропрогресі», наголошуючи, що саме такі підприємства є опорою сільськогосподарської галузі та економіки регіону.
Триста мільйонів на допомогу аграріям
Саме питанням розвитку агропромислової сфери приділив особливу увагу голова облради на пленарному засіданні XXXVI сесії Кегичівської районної ради, яка відбулася того ж дня.
Звертаючись до місцевих депутатів, Сергій Чернов наголосив, що Кегичівщина – край сільськогосподарський, зі значним потенціалом і землею, однією з найкращих не лише на Слобожанщині, але й у всій Україні.
Голова облради висловив занепокоєння станом тваринництва в області, підкреслюючи неодноразово, що завдання влади на державному та місцевому рівні – створювати умови для аграріїв і всіляко їх підтримувати.
– В області залишилося 13 районів, у яких дійного стада понад тисячу голів, у чотирьох районах – понад дві тисячі голів. І лише в єдиному Красноградському районі поголів’я складає майже чотири тисячі корів, – сказав Сергій Чернов.
Як він повідомив, загалом в області за всіма державними програмами, які стосуються підтримки АПК, цьогоріч має надійти понад 300 мільйонів гривень. На сьогодні Харківщина отримала вже 140 мільйонів гривень. Йдеться про часткову компенсацію на придбання техніки (в області придбано близько 700 одиниць нової техніки); на тваринництво та селекційну роботу, на підтримку фермерських господарств (цього року в регіоні створено 58 нових фермерських господарств).
До речі
Про землю, дитячі гроші та несумлінного підрядника
Голова обласної ради в рамках робочої поїздки на Кегичівщину провів особистий прийом громадян. Мешканці району звернулися до нього з нагальними проблемами та невідкладними питаннями.
За результатами спілкування з жителями району Сергій Чернов зазначив, що багато звернень стосувалися лікування та відновлення після важких хвороб. Усі вони сьогодні на контролі, за ними обов’язково буде надано необхідну допомогу.
Упродовж прийому мешканці Кегичівщини також зверталися з питаннями щодо газифікації сіл, ремонту закладів культури та освіти.
Низка питань стосувалася отримання учасниками бойових дій земельних ділянок.
– Проблему з отриманням земельних ділянок, з котрою звертаються учасники АТО та ООС, я взяв під особистий контроль і переконаний, що найближчим часом разом з Держгеокадастром зрушимо це питання з місця. Я вже зателефонував керівнику і попросив прискорити це питання, – підкреслив голова обласної ради.
Наступний блок питань стосувався відновлення об’єктів соціальної сфери – будинків культури, шкіл, лікарень. За словами Сергія Чернова, частину об’єктів уже включено до переліку капітальних вкладень Програми економічного і соціального розвитку на цей рік, щодо деяких – він ініціюватиме таке включення.
– Стосовно окремих закладів, де кошти вже виділені, але їх недостатньо для завершення ремонтних робіт – виступатиму з ініціативою виділення додаткових коштів перед депутатами обласної ради, щоб завершити ремонти цьогоріч, – сказав очільник облради.
Також до нього звернулася багатодітна мати, яка через заблоковані рахунки та бездіяльність виконавчої служби не має коштів на життя. Вирішення цього проблемного питання Сергій Чернов почав на місці, зв’язуючись із відповідною виконавчою службою.
– Реагуватиму на це питання, звертатимуся до відповідних органів, адже потрібно розуміти, що для цієї родини кошти, які виплачує держава, є єдиним джерелом доходів, – акцентував він.
Також Сергій Чернов був обурений ставленням до справи підрядника, який, отримавши кошти на зведення чотирьох спортивних майданчиків (кожен з яких вартістю 1,3 мільйона гривень), не виконав роботи у строк і залишив об’єкти.
– Я взяв питання на свій контроль і запевнив мешканців Кегичівщини, що вже в кінці червня особисто приїду на відкриття майданчиків і перевірю, наскільки якісно їх виконали, – зауважив голова обласної ради.
Сергій Чернов пообіцяв докласти максимум зусиль, аби всі звернення громадян було вирішено позитивно.
Читайте також: Футболіст з Краснограда став кращим воротарем чемпіонату світу U-20
Головне – розрахуватися з людьми: як виживає сімейний агробізнес у Краснокутській громаді
Більш ніж 800 аграріїв Харківської області отримають фінансову допомогу від держави
Мобільні зерносушарки для аграріїв Харківщини: хто може отримати та як подати заявку
Аграрії Харківщини зібрали майже 2 мільйони тонн врожаю