Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

У Валківській амбулаторії відкрили «Простір турботи»

23.07.2024 18:12
Фото: Валківська міська рада
Фото: Валківська міська рада

Завдяки партнерській допомозі у Валіківській громаді Харківської області оновлена частина приміщень амбулаторії, а також створені умови, щоб діти та їх батьки отримували послуги вдома.

Про це медіа «Слобідський край» повідомила директор комунального неприбуткового підприємства «Валківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Марина Орлова.

Вона розповіла, що Центр раннього втручання у Валківській громаді працює з 2017 року на базі Центру первинної допомоги. Як пояснили в КНП, раннє втручання – це сучасна прогресивна система допомоги дітям з інвалідністю та дітям з груп біологічного і соціального ризику віком від народження до чотирьох років.

У нас вже була репутація успішної реалізації проєкту з впровадження послуги раннього втручання. Таким чином ми зацікавили партнерів, оскільки послуга з патронажу «турбота з народження вдома» також орієнтована на дітей. Тож наші партнери побачили, що можна йти далі. Наразі послуги надаються комплексно, а рівень медичного обслуговування дітей у громаді суттєво підвищився, сказала Марина Орлова.

Директорка КНП зазначила, що в ході реалізації проєкту відновлена частина амбулаторії у Валках, щоб удосконалити надання медичних послуг для дітей. Відновлені кабінети лікарів, лабораторія, кабінет щеплення, кабінет патронажної медичної сестри, кабінет психологічної підтримки.

Проєкт реалізований за партнерські кошти, сума яких складає три мільйони гривень.

– Також у рамках проєкту служба отримала автомобіль. Це важливо, оскільки візити на дім – оптимальний варіант надання послуги раннього втручання, а також для роботи патронажної служби, – зауважила Марина Орлова.

Вона також додала, що послугами Центру користуються сім’ї внутрішньо переміщених осіб, яких у громаді зареєстровано 22 тисячі.

– Раннє втручання – до чотирьох років, але ми брали й дітей старшого віку. Вони, зокрема, отримували психологічну допомогу, з ними працювали логопеди, інші фахівці. У 2022 році більше ста родин отримували послуги у Центрі, – розповіла Марина Орлова.

Раніше «Слобідський край» писав, як планують забезпечувати житлом внутрішньо переміщених осіб.

Оперативні новини читайте в нашому Telegram

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися